Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան
Ուզում եք անունն օպտիմալացում դրեք, թե այլ բան, բայց փաստ է, որ 230 դպրոց փակվում է. Սերոբ Խաչատրյան
ԱԺ-ում 2025 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հայտարարեց, թե ուսուցիչների կեսից ավելին ստանում է 300 դրամից ավել աշխատավարձ։ Նախարարը նաև հակադարձեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանին, թե Հայաստանում դպրոցները չեն օպտիմալացվում, այլ իրենց քաղաքականության հմնական նպատակը որակյալ կրթության հասանելիության ապահովումն է։ Վերոնշյալ հայտարարությունների վերաբերյալ մեկնաբանություն ստանալու համար Panorama.am-ը դիմեց ԵՊՀ դասախոս Սերոբ Խաչատրյանին։
«Խոսքը կամավոր ատեստացիան հաղթահարած ուսուցիչների 50 %-ի մասին է։ Նման բան չի կարող լինել, թե ամբողջ ուսուցչական մասի կեսն է բարձր աշխատավարձ ստանում, քանի որ ընդամենը 6-7 հազար ուսուցիչ է մասնակցել կամավոր ատեստավորմանը։ Ենթադրում եմ, որ ԿԳՄՍ նախարարն ասում է, որ  նրանց կեսը 300 հազար դրամից ավել աշխատավարձ է ստանում։
Ինչ վերաբերում է օպտիմալացմանն, ապա ասեմ, որ այսօր կա մոտավորապես 230 դպրոցի ցուցակ։ Դրանք պետք է փակվեն, քանի որ աշակերտների թիվն դրանցում քիչ է, և նրանց փոխարեն այդ շրջանների գյուղերից մեկում պետք է դպրոց բացվի, որտեղ պետք է հաճախեն այդ փակված դպրոցների աշակերտները։ Նախարարությունը հայտարարում է, թե այդ դպրոցները կապահովի ավտոբուսներով։ Այսինքն, այն գյուղերում որտեղ դպրոցները փակվեցին, այնտեղից երեխաներին ավտոբուսներով տեղափոխելու են այլ գյուղ։
Չենք կարող հստակ որակել երևույթը, բայց փաստ է, որ 230 դպրոց փակվում է, հիմա դրա անունը կարող ենք դնել խոշորացում, միաձուլում, օպտիմալացում, թե այլ... Օպտիմալացում է այն իմաստով, որ ծախսերը կրճատվում են՝ 3-4 փոքր դպրոց պահելու փոխարեն պետությունը պահում է մեկ դպրոց։ Բնականաբար կրճատումներ կլինեն ուսուցչական կազմում և ոչ բոլոր ուսուցիչները աշխատանք կգտնեն։ Նրանց մեծ մասը ստիպված կլինեն այլ գյուղեր գնալ, կամ չաշխատել»,- ասաց Սերոբ Խաչատրյանը։