ՔՊ-ի աղմուկը չի դադարում (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան
Առաջիկա ընտրություններում ամեն մի քվե ոսկու արժեք ունի և չպետք է փոշիացվի. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Պատերազմ Արցախում
Աջափնյակում արյունալի կրակոցներից վիրավորվածներից մեկն այսօր դուրս է գրվել. Նրա վնասվածքը դեմքի շրջանում է ՔՊ-ի աղմուկը չի դադարում (տեսանյութ) Առաջիկա ընտրություններում ամեն մի քվե ոսկու արժեք ունի և չպետք է փոշիացվի. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Պայթյուն՝ Մոսկվայի մետրոյում Լեհաստանը կոչ է արել իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը Երրորդ և հաջորդ երեխաների համար սահմանվել է 50 հազար դրամ ամսական նպաստ Փետրվարի 20-ին դատական համակարգը հավաքվելու է. ինչ են քննարկելու Ո՞վ կփոխարինի Հրայր Թովմասյանին. անուններ են շրջանառվում Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» Երբ են փոսալցելու փոսալցված փոսերը (տեսանյութ) Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» Հայկ Կոնջորյանի եղբոր դեմ երկրորդ քրեական գործն է հարուցվել ՔՊ–ականները հրճվանքի մեջ են. այլևս չեն գաղտնալսելու Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ
Մի քանի հարցադրումներ Աննա Դանիբեկյանին վաղվա իր որոշման հետ կապված
Վաղը հայտնի կդառնա դատավոր Աննա Դանիբեկյանի որոշումն այն մասին, թե կփոփոխվի ՀՀ 2-րդ նախագահի խափանման միջոցը, թե` ոչ: Անկախ նրանից, թե ինչ է մտածում այդ մասին Նիկոլ Փաշինյանը, և ինչ հնարավոր ճնշումների  է ենթարկվում դատավորը, միևնույն է վաղվա որոշման համար պատասխանատու է լինելու նաև տիկին Դանիբեկյանը:
Այն, որ ՀՀ 2-րդ նախագահին երկու տարի պահում են կալանքի տակ անկասկած ներկայիս իշխանությունները անձնային պատասխանատվության են ենթարկվելու իշխանափոխությունից հետո:
Սակայն, եթե ոմանք կարծում են, որ նույնիսկ այդ դեպքում նրանք կկարողանան դատարանների միջոցով պաշտպանվել և խուսափել պատասխանատվությունից, ապա  չարաչար սխալվում են, քանզի առաջ են եկել նոր հանգամանքներ, որոնք փոխելու են այս գործի վերաբերյալ պատկերացումները:
Այսօր ՀՀ 2-րդ նախագահի գործը դիտարկվում է` որպես ներքաղաքական գործընթացների հետևանք: Մենք այստեղ չենք փորձի կրկին վերադառնալ այն խնդրին, թե 2008-ին ով էր ճիշտ, իսկ ով`  սխալ, քանզի այս հարցում  ցանկացած գնահատակ սուբյեկտիվ է ընկալվելու:
Սակայն կրկնենք, որ  եկել են նոր հանգամանքներ և նոր իրողություններ, թե ինչ է իրականում կատարվում այս դատավարության շուրջ: Ի դեպ  դատավոր Դանիբեկյանը նույնպես կարող է և չիմանալ դրա մասին:
Տիկին դատավորին հուշենք ընդամենը մեկ դրվագ: Վերջին հերթական դատական նիստը նշանակվել էր մայիսի 8-ին, այսինքն Շուշիի ազատագրման օրը: Միգուցե դա պատահական էր ընտրված, սակայն տիկին Դանիբեկյանին հուշենք, որ արդեն ադրբեջանական մամուլում խոստովանություն է հնչում, որ այդ օրը պատահական չէր ընտրված:
Երկրորդ դետալը, որ կուզենք ուշադրություն դարձնել տիկին Դանիբեկյանին, այն է, որ մայիսի 8-ից ընդամենը երկու օր հետո  մայիսի 10-ին Ադրբեջանում և Թուրքիայում հայտարարեցին  այսպես կոչված «Արևմտյան Ադրբեջանի» վտարանդի կառավարության ստեղծման մասին: Հատուկ տիկին Դանիբնեկյանի համար նշենք, որ «Արևմտյան Ադրբեջան» հասկացության տակ նրանք նկատի են ունեցել ներկայիս Հայաստանը:
Այսինքն` ներկայիս Հայաստանի իշխանությունների նրա կից որոշ շրջանակների և Ադրբեջանի ու Թուրքիայի քայլերը ինչ-  որ չափով համակարգված են: Դրանք համակարգվում են մեկ կենտրոնի կողմից, որը գտնվում է Հայաստանից, Ադրբեջանից և Թուրքիայից դուրս:
Այդ շրջանակների գերնպատակն է ամեն կերպ թուլացնել Իրանը`  դրա դեմ օգտագործելով ադրբեջանական գործոնը:
Վերջնաարդյունքում, ըստ նրանց, պետք է ձևավորվի «Մեծ Ադրբեջան» տրոհելով Իրանի տարածքային միասնությունը և ոչնչացնելով Հայաստանը: Հասկանալի է, որ բոլոր այս ծրագրերը նրանց չի հաջողվելու:
Սակայն մեզ հայտնի է դարձել, թե ինչ շրջաբերական է իջեցվել այդ կենտրոնի կողմից ՀՀ իշխանություններին և նրան կից գործող որոշ շրջանակներին: Մենք դեռ ձեռնպահ կմնանք այդ շրջաբերականի ամբողջ բովանդակությունը բացահայտելու համար, միայն նշենք, որ այս շարքում ՀՀ 2-րդ նախագահի գործը կարևոր տեղ է զբաղեցնում: Եվ հենց այդ  պատճառով էլ այսօրվանից, Ռոբերտ Քոչարյանի շուրջ գործընթացներն արդեն դիտարկվելու են հենց այս համատեքստում:
Եթե վաղը Ձեր որոշումը այս հարցում եղավ բացասական, ապա շատ շուտով, իշխանափոխությունից հետո դուք չեք կարողանալու խուսափել պատասխանատվությունից և նույնիսկ դատարանում պաշտպանվելուց: Հիշեցնենք, որ սովորաբար այդ դեպքերում նման գործերը քննվում են ռազմական տրիբունալի շրջանակներում, քանզի այս գործը չի դիտարկվելու, որպես շարքային ներքաղաքական խնդրի շուրջ հարց ինչ- որ այսօր է:
Այս տեսանկյունից Դուք պետք է կատարեք գիտակցված որոշում: Համոզված ենք,  որ Դուք ամբողջական տեղեկատվությանը  չեք տիրապետում, բայց դա չի մեղմացնելու Ձեր խնդիրը:
Շուտով հանրությունը  շատ բանի է տեղյակ լինելու, քանզի  Հայաստանի առջև կանգնած վտանգները շեշտակի մեծանալու են և  տեսանելի են դառնալու  մեր թշնամիների հեռահար ծրագրերը:
Կարճ ժամանակ անց Ձեզ հայտնի կդառնա նաև մի շարք սենսացիոն փաստեր, որը ամբողջովին կբացի հանրության աչքերը երկրում կատարվող զարգացումների վերաբերյալ:
Այսքանը, մնացածը կներկայացնենք վաղվա Ձեր որոշումից հետո:
Հ.Գ.
Այս հոդվածում մենք հատուկ չանրադարձանք կորոնավիրուսի խնդրին, քանզի մեր ունեցած տեղեկությունները շատ ավելի լուրջ են, քան այս վիրուսի վտանգը, բայց դուք կարող էք Ձեր որոշման մեջ հիմնվել հենց այս վիրուսի վտանգի վրա: