Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Իշխանությունները Գյումրիում չեն կարող հաղթել, միակ տարբերակը խոցելի թեկնածուով իշխանությունը նորից վերցնելն է. Մարտուն Գրիգորյան
«Իշխանություններն այդ սցենարը եփում են։ Այս օրերի ընթացքում իշխանությունն առավոտից իրիկուն մի բան է անում՝ հարցումներ է տեղադրում, որոնց արդյունքում նաև ՔՊ առաջին համարը, իրենք իրենց առաջին ու երկրորդ տեղն են նշանակել»,- Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գյումրիում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը՝ պատասխանելով հարցին, որ քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանն առաջարկ է արել ընդդիմադիրներին՝ «եթե ձեզանից որևէ մեկը հավաքի իրենից ավելի շատ ձայն, պատրաստ է առանց որևէ պայմանի միանալ ձեզ, իսկ եթե ինքը հավաքի բոլորից շատ ձայն, դուք միանաք ու իրեն դարձնեք քաղաքապետ», այս պայմանը իր համար ընդունելի՞ է։
Ըստ նրա, ՔՊ տեղական իշխանությունները, պատգամավորները Գյումրու քաղաքապետարանի դիմաց կանգնած հարցազրույցներ են տալիս, որ Մարտուն Գրիգորյանն ու մյուսներն իրենց ձայները տալու են Վարդան Ղուկասյանին։
«Իշխանությունը կոնկրետ թիրախավորել է մեզ, ու այն գյումրեցին, ով պատրաստ է Մարտուն Գրիգորյանին, Ռուբենին, Կարենին ձայն տա, բայց Վարդան Ղուկասյանին ձայն չէ, հետևություն՝ մարդիկ մտածում են, որ եթե Մարտուն Գրիգորյանին պետք է ձայն տա, արդյունքում այդ ձայները տա Վարդանին, որին չի ուզում տեսնել քաղաքապետ, նստելու է տանը, ընտրության չի գնալու։ Իշխանությունը կոնկրետ հակաքարոզչություն է անում»,- ասաց Մ. Գրիգորյանը։
Նա ընդգծեց, որ իշխանությունները Գյումրիում չեն կարող հաղթել, միակ տարբերակը խոցելի թեկնածուով իշխանությունը նորից վերցնելն է ժամանակավոր պաշտոնակատարի կարգավիճակով։
«Ես չեմ ասում Վարդան Ղուկասյանը կգնա իշխանության հետ համագործակցության, ասում եմ՝ իրեն կիզոլացնեն, դրա արդյունքում նորից ժամանակավոր պաշտոնակատար, լարվածություն»,- ասաց քաղաքապետի թեկնածուն։
Հարցին՝ ընդդիմադիր ուժերով կոալիցիա կազմելու ի՞նչ սցենար ունեն, Մ. Գրիգորյանն ասաց. «Ձևը գտնելու ենք, մի բան անելու ենք։ Մի անհանգստացեք, ձևը գտնելու ենք, Գյումրիում կարգավորելու ենք այս խնդիրը»։
Նշենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանում քննվում է Մարտուն Գրիգորյանի հոր և որդու  նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցի կիրառման միջնորդությունը։