Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան
Մոտ 1400 ուսուցիչ աշխատանքից կազատվի. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, աշխատանքը շարունակելու համար հանրակրթական դպրոցների այն ուսուցիչները, որոնք ունեն միջին մասնագիտական կրթություն, պետք է ատեստավորում անցնեն: Սա բավական մեծ դժգոհություն էր առաջ բերել այդ ուսուցիչների շրջանում: Կար հաշվարկ, որ մոտ 1400 ուսուցիչ աշխատանքից կազատվի: Ներկա դրությամբ, մեր տեղեկություններով, նման ուսուցիչների շատ փոքր մասն է ատեստավորում անցել, իսկ եթե նրանք ցանկանան բարձրագույն կրթություն ստանալ «այդ տարիքում», ապա կարող են աշխատանքի վերադառնալ չորս, լավագույն դեպքում՝ երեք տարի անց (վերջին կուրսում): Մասնագետները նշում էին, որ դիպլոմ չունենալն ու գիտելիքներ կամ փորձ չունենալը լրիվ տարբեր հասկացություններ են՝ մանավանդ այսօրվա իրականության մեջ։ Ստացվում է, որ բազմաթիվ տարիների փորձ ունեցող, հմտություններ կուտակած մանկավարժները դուրս են մնում դպրոցից:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս «ուղտը» չոքել է նաև արվեստի դպրոցների դռանը: Մենք տեղեկություններ ենք ստանում, որ այդ հաստատությունների տնօրեններին կարգադրվել է հնարավորինս ազատվել միջին մասնագիտական կրթություն ունեցող մանկավարժներից: Սակայն այս դպրոցներում իրավիճակը զգալի տարբերվում է. նախ՝ առանց այդ էլ դժվար է համապատասխան բուհ ավարտած մանկավարժ ներգրավել խայտառակ ցածր աշխատավարձի պայմաններում, երկրորդ՝ աշխատող մանկավարժներն իրենց դիպլոմում ունեն մանկավարժի որակավորում, քանի որ ավարտել են մանկավարժական (օրինակ՝ երաժշտամանկավարժական) քոլեջ:
Հետաքրքիր է, եթե նրանք նույնիսկ արվեստի դպրոցներում չեն կարող աշխատել, այդ դեպքում ինչի՞ համար են պահվում մասնագիտական մանկավարժական քոլեջները, և ինչո՞ւ են տրվում մանկավարժական դիպլոմներ»: