«Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել
Նոր խաղատների բացման հետ կապված իշխանությունների ցինիզմը սահմաններ չունի
Երկար ժամանակ Հայաստանի կառավարության ներկայացուցիչները նշում էին, որ լրատվամիջոցներում անհրաժեշտ է արգելել բուքմեյքերական գրասենյակների, կազինոների, շահումով խաղերը և այլնի գովազդը։ «Քաղաքացիական պայմանագրի» մի շարք ներկայացուցիչների սրտաճմլիկ հայտարարություններն ընդդեմ բուքմեյքերական գրասենյակների հասան այն աստիճանի, որ շատերը կարծեցին, թե գործող իշխանությունը որոշել է էլ ավելի սահմանափակել խաղատների գործունեությունը Հայաստանում, սակայն պարզվում է, որ սա Փաշինյանի իշխանությունների հերթական անգամ սովորական փարիսեցիություն էր:
Պարզվեց, որ նրանք շահագրգռված են փակել բուքմեյքերների գրասենյակները, որպեսզի օնլայն խաղերը զարգանան ու ծաղկեն։ Բացի այդ, լրատվամիջոցներով այս ոլորտի գովազդը սահմանափակելը յուրօրինակ տնտեսական գործիք էր ԶԼՄ-ների դեմ։
Այս ամենը բացահայտվում է բառացիորեն այս օրերին, երբ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը հանդես է եկել նոր նախաձեռնությամբ, որով ցանկանում է փոփոխություն կատարել «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» և ««Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքներում, ինչը թույլ է տալու խաղատներ բացել շատ մարզերում։ Ինչպես գիտեք, այս օրենքով խաղատների շահագործումը թույլատրվում է միայն Ծաղկաձորում, Ջերմուկում և Սևանում, և այժմ կառավարությունն առաջարկում է ընդլայնել այս ցանկը և թույլատրել խաղատներ բացել նաև այլ զբոսաշրջային կենտրոններում։
Փաստորեն, ստացվում է, որ իշխանությունը մի կողմից ցանկանում է ընդլայնել խաղատների ցանցը, մյուս կողմից՝ արգելել նրանց գովազդը լրատվամիջոցներում, ինչը նշանակում է, որ այս իշխանությունը փարիսեցիական մոտեցում է ցուցաբերում ցանկացած խնդրի լուծման վերաբերյալ։ Մի կողմից իրենք ցանկանում են այս ոլորտը զարգացնել, սիկ մյուս կողմից պատժել ԶԼՄ-ներին։
Հայտնի է, որ կազինոների և նմանատիպ այլ ոլորտների զարգացումը խթանում են հիմնականում այն երկրները որտեղ տնտեսությունը քայքայված է, հասարակությունը բարոյալքված, և կարևոր չէ, թե տնտեսության որ ճյուղից է կառավարությունը մտադիր ապագայում հարկեր հավաքել։ Տրամաբանական է, որ երկրներն իրենց զարգացման առաջին փուլում աջակցում են խաղային բիզնեսի տարածմանը և զարգացմանը, բայց որոշակի պահի սահմանափակում են դրա զարգացումը։
Օրինակ՝ Թուրքիան արգելել է իր տարածքում խաղատների գործունեյությունը, բայց հարեւան Վրաստանում, Իսկ ավելի կոնկրետ Աջարիայում խաղատների ստեղծմանն աջակցում է։ Արդյունքում թուրքերը կարող են բավարարել իրենց «խաղային կարիքները», բայց մյուս կողմից դա նրանց հաջողվում է անել ոչ թե սեփական երկրում, այլ հարեւան Վրաստանում։ Ըստ էության, կարելի է ասել, որ ներկայիս իշխանությունն իր գործունեությամբ փորձում է Հայաստանը տանել այս ուղղությամբ, սակայն, մյուս կողմից, ցինիկաբար բարոյախրատական ելույթներ է ունենում լրատվամիջոցների առաջ՝ հիմնավորելով, թե ինչու պետք է սահմանափակել լրատվամիջոցներում այս ոլորտի գովազդը։
Դրանից հետո մնում է միայն ասել, որ հավելյալ մեկնաբանությունների կարիք ուղղակի չկա, քանի որ իշխանությունն ինքն է «ինքնաբացահայտում» իր իրական էությունը։