Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Սիրիայո՞ւմ, թե՞ Արցախում․ Ռուսաստանը հակաահաբեկչական օպերացիայի է պատրաստվում
168․am-ի հետ զրույցում Մոսկվայի Քաղաքական և ռազմական վերլուծությունների կետրոնի փոխտնօրեն, ռազմական փորձագետ Ալեքսանդր Խրամչիխինը նշեց, որ ՌԴ պաշտոնյաների արձագանքները և կոնկրետ տվյալները պատերազմի դաշտում ահաբեկիչների առկայության մասին ամենևին էլ պատահական չեն, և ՌԴ-ն որևէ պատահական հայտարարություն չի անում այս կապակցությամբ։
Նրա խոսքով՝ ակնհայտ է, որ սա դեռ ակնարկ է Թուրքիային ու Ադրբեջանին, որ այս ամենը Ռուսաստանին դուր չի գալիս, և Ռուսաստանը դրան կարող է արձագանքել ցանկացած պահի։
«Իսկ թե որքան հեռու կարող է գնալ Ռուսաստանն այն հարցում, թե իրեն ինչը և որքան դուր չի գալիս, դժվար է ասել։ Բայց ակնհայտ է, որ զսպող քայլեր ձեռնարկվել են ու ձեռնարկվելու են, եթե ակնարկները չհասնեն հասցեատերերին»,-ասաց Խրամչիխինը՝ հավելելով, որ Թուրքիայի և Ադրբեջանի արձագանքը դրան պետք է լինի այդ գործընթացը կանգնեցնելը։
Եթե դա տեղի չունենա, ապա, Խրամչիխինի կարծիքով, Ռուսաստանը կշարունակի հակաահաբեկչական արշավը։ Նա նշեց, որ ավելի հավանական է մտածել, որ կլինեն հարվածներ Իդլիբում ահաբեկիչների ճամբարներին։ «Այդ սցենարն ավելի հավանական է թվում, հատկապես, երբ Ռուսաստանի համար դա ավելի շահեկան գործողություն է շատ առումներով, քանի որ Ռուսաստանի դիրքերը Սիրիայում ռազմական առումով ավելի ամուր են և շահեկան»,-ասաց Խրամչիխինը։
Հարցին, թե ինչո՞ւ Ռուսաստանը կարող է իրականացնել հակաահաբեկչական օպերացիա Սիրիայում, իսկ Արցախյան հակամարտության գոտում՝ ոչ, Խրամչիխինը պատասխանեց, որ իրավական առումով տարբեր կերպ հիմնավորվող ռազմական օպերացիաներ կարող են տեղի ունենալ։
«Այս գոտում գործողությունը կնշանակի՝ հարձակվել Ադրբեջանի վրա, դա լիովին այլ իրողություն կլինի, դա նույնը չէ, ինչ գործողությունը Սիրիայում։ Նախ՝ Ռուսաստանն Ադրբեջանի հետ պատերազմի մեջ չէ և չի ցանկանում լինել պատերազմի մեջ, թեև եղել են զսպող քայլեր և ուժի ցուցադրություն։ Իսկ հարձակվել Իդլիբում հակաօրինական անկլավի վրա՝ դա լիովին այլ է, իսկ պետության վրա հարձակվելը՝ այլ։ Այստեղ պետք է հաշվի առնել նաև այն հանգամանքը, որ Ռուսաստանը Սիրիայում լիովին օրինական ներկայություն ունի, և այստեղ քայլերն ավելի ձեռնտու են Ռուսաստանին։ Սակայն ակտիվ ակնարկներ են արվում Թուրքիային և Ադրբեջանին, որից նրանք կարող են հետևություններ անել»,-ասաց Խրամչիխինը։