Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Իսրայելը, հնարավոր է, երկու-երեք օրից Ադրբեջանին զենք չմատակարարի. Իսրայելում ՀՀ դեսպան
Իսրայելը հնարավոր է երկու-երեք օրից Ադրբեջանին զենք չմատակարարի: Factor.am-ի հետ զրույցում նման պդնում արեց Իսրայելում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սմբատյանը: Վերջինս նշեց՝ Իսրայելի կառավարության մակարդակով նման խոստումներ են տրվել:
«Ես կարծում եմ, որ այս իրավիճակում Իսրայելը կկանգնացնի Ադրբեջանին զենք մատակարարելը: Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարության հետ ենք համագործակցում, նախագահականում որոշակի մարդիկ կան, կան մարդիկ, որոնք ազդեցություն ունեն: Երկու-երեք օրից ոնց որ զենքի մատակարարումը կանգնացնելու ճանապարհին են: Պաշտոնական մակարդակներով ինձ բանավոր խոստում է տրվել: Դա հեշտ բան չի, փորձում ենք ազդել, բոլոր կանալները օգտագործում ենք, որ ազդենք. այստեղի համայնքը, լրատվամիջոցները, հրեա ընկերները, բոլորն աշխատում են: Կարծում եմ, որ երկու-երեք օրում գուցե ստացվի»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 1-ին հայտնի դարձավ, որ խորհրդակցությունների համար դեսպանը հետ է կանչվում Հայաստան, ԱԳՆ-ն նշել էր, թե պաշտոնական Երեւանի համար անընդունելի է Իսրայելի՝ Ադրբեջանին զենք մատակարարելու գործելաոճը: Դեսպանից հետաքրքրվեցինք, թե ինչ պարզաբանումներ է ներկայացրել ՀՀ ԱԳՆ-ին խորհրդակցության ժամանակ:
«Մենք դժգոհություններ ունենք, որ զենք են ուղարկում, փորձում ենք ամեն ինչ անել, որ կանգնեցնենք: Տարբեր ճանապարհներով փորձում ենք ազդել, որպեսզի նրանք զենք չմատակարարեն՝ գոնե այս պատերազմական իրավիճակում: Հասկանում ենք, որ սա 2015 թվականի պայմանագրերով է մատակարարվում, բայց պատերազմական իրավիճակում խնդրում ենք, որ չուղարկեն, այժմ այդ բանակցություններն են գնում»,- ասաց նա:
Ադրբեջանը Իսրայելից միլիոնավոր դոլարների զենք-զինամթերք է գնել: 2017 թվականին Ադրբեջանի ու Իսրայելի ռազմական համագործակցության արդյունքում Բաքուն ձեռք է բերել Skystriker և Hermes 900 հարվածային ու հետախուզական անօդաչու թռչող սարքեր: Հրեական առաջատար Jerusalem Post-ը 2017-ին հայտնել էր, որ Skystriker հարվածային անօդաչու թռչող սարքերի ձեռքբերման գործարքի արժեքը 137 միլիոն դոլար է եղել: Իսկ ահա ACT պաշտպանության և անվտանգության խնդիրներով զբաղվող անկախ ռուսական գիտահետազոտական կազմակերպությությունը 2018 թվականի մայիսի 1-ին հրապարակեց տվյալներ, որոնց համաձայն Ադրբեջանը Իսրայելից գնել է 15 Hermes 900 ԱԹՍ: Որպես մեկ հատի միջին գին նշվում է 30 միլիոն դոլարը: