Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
«Այո՛» հոլովակը ցույց տվեց, որ Փաշինյանը 2018-ի հեղափոխության ժամանակներից դուրս չի եկել. Տեսանյութ
«Այո՛» քարոզչական խմբի կողմից պատրաստված հոլովակը ցույց է տալիս, որ Փաշինյանն ու նրա թիմը մնացել են հին ժամանակներում և ադեկվատ չեն գնահատում ներկան: Հոլովակի մեջ կարմիր թելի պես անցնում է Փաշինյանի կերպարը: Նա՝ ժողովրդի հետ, ժողովրդի կողքին կերպարում է: Միայն երեխաների հետ նկար չուներ  ինչպես Իոսիֆ Ստալինը: Ընդանրապես հոլովակի առանցքում Փաշինյանն էր, և իր հետ  «հատուկ կապ» ունեցող հեղափոխական զանգվածները: Նույնիսկ հեղափոխության սիմվոլներից մեկը՝ «Չալո» անունով շունն էր ներկայացված հոլովակում:
Իսկ,  որպես ազդակ, հոլովակը կոչ էր անում հեղափոխական քաղաքացուն ասել «Այո՛» հեղափոխությանը: ինչո՞ւ, պատասխան չկա: Այն,  որ Փաշինյանն ու նրա թիմակիցներին պետք է այդ «Այո՛»-ն հասկանալի է: 8 ամսում 30 հազար դոլար պարգևավճար ստացած նախարար Զարուհի Բաթոյանին հասկանալի է, թե ինչու պիտի «Այո՛» ասի: Բայց ինչո՞ւ  պիտի 3 հազար դրամ ավել ստացող թոշակառուն «Այո՛» ասի, պարզ չէ: Իհարկե, եթե նա իսկապես Չալոյից չի տարբերվում, ապա  կարող է «Այո՛» ասել: Սակայն 650 հազար «չալոներ» գտնելը հեշտ գործ չէ: Դրա համար էլ Փաշինյանի թիմը ավելի քան 200 մլն դրամի գումար է հավաքում տարածքային նախարարին էլ շտաբի պետ է նշանակել, որ բազմաթիվ «արջի ծառայությունների» միջոցով  կարողանա հայթայթել այդ 650 հազարը:
Սակայն ամենաառանցքայինը հոլովակում այն միտքն էր, թե իբր «Այո՛» ասելով մարդիկ փաստացի ազատությանն են «Այո՛» ասում: Այստեղ իհարկե նացիստական Գերմանիայի պրոպագանդայի նախարար Գեբելսը կնախանձեր այս աստիճանի լկտիությանը: Բանն այն է, որ այս հանրաքվեով Փաշինյանն ուզում է երկրում  վերջնականապես հաստատել իր բռնատիրական լիազորություններ՝ սահմանափակելով մյուս բոլորի ազատությունը: Իսկ դա քաղաքացու ազատության հետ ոչ մի կապ չունի: Ճիշտ հակառակը,  եթե մարդիկ «Այո՛» ասեն դրան, ապա կհանձնեն իրենց ազատությունը Փաշինյանին: Դա  դասական իմաստով կոչվում է  բռնատիրություն: Եվ ամենևին էլ կապ չունի, թե այդ բռնատերի ազգանունը Փաշինյան է, Սարգսյան, Կիրակոսյան, թե Պողոսյան: Փաստորեն ստացվում է, որ 2018-ի ապրիլին մարդիկ «մերժեցին Սերժին» հանուն Նիկոլի բռնատիրությա՞ն:
Կոմունիզմի փլուզումից հետո մարդկանց այս աստիճանի  չէին ծաղրել: Հավանաբար հիմա եկել է մի սերունդ, ով կոմունիզմ չի տեսել և Փաշինյանն ու իր թիմակիցները հույս ունեն այդ հիմքի վրա փորձեն ձևավորել «նոր կոմունիզմ» ու  այն անամոթաբար անվանել «նոր Հայաստան»: