Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Ինչո՞ւ է ադրբեջանական ԱԱԾ-ն ծաղրում է մեզ` հայերիս. Տեսանյութ
Շոկային  տպավորություն կարելի է ստանալ, թե ինչպես է Ադրբեջանցի ԱԱԾ-ի աշխատակիցը`  գտնվելով Հայաստանում, նկարահանումներ է կատարում և հետո արհամարական մեկնաբանություններով հանդես գալիս հայերի հասցեին: Պատճառը հայտնի է: Դրսում հասկացել են, որ այսօր Հայաստանը գտնվում է ծաղրածուների ձեռքում, ովքեր ոչինչ չեն հասկանում պետական կառավարումից: Փաշինյանի միակ խնդիրը իր անձնական իշխանությունը  հաստատելն է, իսկ ԱԱԾ-ից էլ մեկ բան է պահանջում, որ իր դեմ «հիբրիդային հեղաշրջման փորձեր չլինեն»: Մենք գտնվում են լրջագույն վտանգի մեջ, քանզի ունենք քաղաքական իմաստով, մեղմ ասաց, անչափահաս ղեկավար:
Այսօր էլ լուր տարածվեց, որ  Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ուժեղացնել ազգային անվտանգության ծառայության գաղտնալսում իրականացնող ստորաբաժանման աշխատանքներն ու զգալիորեն ավելացնել այդ գործով զբաղվողների քանակը: Սակայն այս ամենը ուղղված է ոչ թե արտաքին, այլ Փաշինյանի համար ներքին թշնամիների դեմ: Հանձնարարված է գաղտնալսել ու արտաքին հսկողություն իրականացնել բոլոր այն անձանց նկատմամբ ովքեր քննադատում են Նիկոլ Փաշինյանին: Ավելին՝ գաղտնալսման ենթակա պիտի լինեն ոչ միայն ՀՀ վարչապետին քննադատողները, այլև նրանց ընտանիքների անդամներին ու մերձավորներին: Իրավապահ համակարգում աշխատողների կարծիքով  գաղտնալսվողների նման աննախադեպ քանակ երբեք չի եղել վերջին 30 տարիների ընթացքում:
Փաստորեն ստացվում է Նիկոլ Փաշինյանի համար «Նոր Հայաստանն»  այն է, որ ամեն ինչ պետք է ենթարկվի իր կապրիզներին և շահերին:
Սակայն այս հանգամանքը արձանագրվել է նաև դրսում: Մեր դաշնակիցները մտահոգ են այս հանգամանքից, իսկ մեր հակառակորդները լկտիացել են, քանզի Փաշինյանն իրենց սկուտեղի վրա է նվիրել մեր անվտանգությունը:
Դրա համար էլ ադրբեջանցի ԱԱԾ աշխատակիցը իրեն թույլ է տվել ծաղրել մեզ և դա տարածել նաև սոցցանցերում:
Բայց դրա մեղավորը ադրբեջանցին չէ: Մենք ենք մեղավոր, թույլ ենք տվել այս չափի ծաղրել մեզ: Դրա պատճառով է, որ տեսանք 1915-ը, 1920-ը: Քանզի այդպես էլ ձեռք չբերեցինք անվտանգության տարրական բնազդ, որն անրաժեշտ է պետության կայացման համար: