Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից
Ըստ Փաշինյանի` ՀՀ ոստիկանապետը նպաստում է երկրում «ահաբեկչության քարոզի՞ն». Տեսանյութ
Հայաստանում գրեթե ամեն օր կարելի է սենսացիաների հանդիպել: Օրինակ, որ երկրում եք տեսել, որ երկրի ղեկավարն իր ոստիկանապետին մեղադրի «ատելության  քարոզին» նպաստելու մեջ և արդյունքում նրանք իրար հետ կառավարության նիստերում միասին  խաղաղ քննարկեն երկրի խնդիրները: Մեզ  կարող եք ասել, որ նման բան չի կարող լինել: Մենք էլ  էին այդպես կարծում, մինչև որ կարդացինք երկրի վարչապետի ընտանիքին պատկանող թերթի խմբագրականը:
Մանրամասն վերլուծելով, թե ինչ վտանգներ է իր մեջ պարունակում ատելության քարոզը, թերթը վերջում այն եզրակացության է գալիս, որ Հայաստանում ատելության քարոզին նպաստում է նաև  ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի գործողությունները:
Մասնավորապես սույն լրատվամիջոցը  գրում է բառացի հետևյալը. «Հիմա Հայաստանում ատելության ու թշնամանքի քարոզի ծավալների առումով մոտավորապես նույն վիճակն է: Ընդ որում՝ շատերն են դա տեսնում, գուցե նաեւ հեռահար նպատակներն են հասկանում, բայց դեմն առնելու ձեւերը չեն գտնում (կամ էլ՝ նրանք, ովքեր պիտի գտնեն, առանձնապես մեծ ցանկություն չունեն): Ավելին՝ ըստ էության նպաստում են այդ քարոզչությանը, որովհետեւ եթե ինչ-որ ապաշնորհ գործողության արդյունքում երկրում ահաբեկչության մթնոլորտ ձեւավորողներից մի քանիսին բռնում-բաց են թողնում, ու դրանից հետո նրանց բառապաշարում լկտի հայհոյանքների չափաբաժինը միայն մեծանում է, ստացվում է, որ ըստ էության հակառակ արդյունքն արձանագրվեց...»:
Հասկանալի է, որ խոսքը  հենց ոստիկանության գործողությունների մասին էին, երբ նրանք կալանավորեցին և որոշ ժամանակ անց բաց թողեցին սկզբից «Ադեկվատների» տղաներին, իսկ հետո՝ Ռուբեն Հայրապետյանին:
Փաստորեն ստացվում է, որ այս գործողություըններն ի հակառակ վարչապետի կամքի անձամբ գլխավոր ոստիկանապետի հրահանգով է եղել, որպեսզի դա նպաստի Փաշինյանի վարկաբեկմանը: Եթե այդպես է, ապա ինչպե՞ս է Փաշինյանը աշխատում «ատելության քարոզով» զբաղվող ոստիկանապետի հետ:
Կամ Պուտինը, Մերկելը, Թրամփը  թույլ չեն տալիս ոստիկանապետին ազատել աշխատանքից, կամ  այլ «դավադիր ուժերը», կամ էլ  այդպիսի բան չկա: Ոստիկանապետը շատ էլ լավ է աշխատում, իսկ վարչապետի լրատվամիջոցը բառիս բուն իմաստով հակապետական գործնեությամբ է զբաղված: Քանզի այս և նմանատիպ հոդվածներով կազմալուծվում է երկրի կարևորագույն ուժային կառույցը:
Երրորդ տարբերակ չկա: Այս ամենից հետո արդեն ակնհայտ է, թե ով է իրականում կազմալուծում երկրի պետական կառույցները՝ անկայունություն մտցնելով երկրում: Միտումնավոր թե հիմարության պատճառով, ցույց կտա միայն հետագա գործընթացները: