Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից
Երկրում ատելության քարոզի գլխավոր մեղավորը Նիկոլ Փաշինյանն է. Տեսանյութ
Ասել, որ այսօր Հայաստանում նորմալ իրավիճակ չէ, նշանակում է ոչինչ չասել: Նիկոլ Փաշինյանը Պետրոսի մոտ հյուրընկալման ընթացքում խոսում էր երկրում ատելության մթնոլորտի հաստատման մասին: Արդարացի նշելով, որ դա կարող է բերել «նոր հոկտեմբերի 27-եր»: Այս հարցադրման հետ չի կարելի չհամաձայնվել: Սակայն Փաշինյանն ինքն իրեն պիտի հարցնի, իսկ ո՞վ է այս անհանդուրժողականության մթնոլորտի գլխավոր մեղավորը: Ո՞վ էր հանրահավաքի ընթացքում իր հակառակորդներին «ծեփում պատերին ու պառկացնում ասֆալտին», ո՞վ էր խոսում «վնգստացող» դատավորների մասին, ով՞ էր կոչ անում շրջափակել դատարանները, միայն այն բանի համար, որ դատավոր Գրիգորյանը փոխեց 2-րդ նախագահի խափանման միջոցը:
Բնականաբար, եթե Փաշինյանը իր քաղաքական հակառակորդներին անվանում է «շնաբարո վնգստացողներ», ապա նրանք էլ պիտի հակադարձ պատասխանը տան: Սա մոտավորապես նույն  է, որ Հիտլերը  հրեաներին կոտորելու կոչերից հետո, երբ վերջիններս սկսում են հայհոյել իրեն, ֆյուրերը հրեաներին անվաներ «անհանդուրժողներ» կամ «ահաբեկչության քարոզինչներ»:
Նիկոլ Փաշինյանի մոտ ձևավորվել է պարզունակ կապրիզներով տառապող երեխայի սինդրոմ, ով համարում է, որ բոլորին կարող է հայհոյել, սակայն, երբ իրեն են համարժեք պատասխան տալիս նրանց համարում է «ահաբեկչության քարոզիչներ»:
Սա իսկական ողբերգություն է Հայաստանի համար՝ ունենալ այս աստիճանի սահմանափակ պատկերացումների ղեկավար: Մարդ, ով չի զգում իր նույնիսկ տարրական սխալները, բայց պատրաստ է իր հակառակորդների մեջ տեսնել ոխերիմ թշնամիներ:  Եվ այս ամենը երկրի համար ճակատագրական պահին, երբ լարված է իրավիճակը Սիրիայում, Իրանի շուրջ և ցանկացած պահի տարածաշրջանում կարող է բռնկվել պատերազմ:
Մարդ, ով տարրական պատկերացում չունի ղարաբաղյան բանակցային գործընթացից, ոչինչ չի հասկանում տնտեսությունից, իրեն շրջապատել է իր նմաններով: Սա իսկապես մեծ ողբերգություն է մի ժողովրդի համար, ով այս 30 տարիների ընթացքում այդպես էլ չկարողացավ ձեռք բերել պետական գիտակցություն:
Սակայն հանուն արդարության, պետք է նշել, որ այս ամենի մեղավորը միայն Փաշինյանը չէ: Սա նաև չկայացած ազգային վերնախավի հարցն է  :