Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Բանակում սպանություննների քանակի մեծացումը Փաշինյանը բացատրում է ծիծաղելի, պրիմիտիվ պատճառներով. Տեսանյութ
Փաշինյանի երեկվա քաղաքական «բենեֆիսը» Պետրոսի մոտ հնարավոր չէ շրջանցել: Մասնավորապես` խոսելով բանակում հաճախակի դարձած սպանության դեպքերի հետ նա բառացիորեն նշեց հետևյալը. «... Ես այս թեմայի շուրջ շատ եմ մտածել, երկու կարծիք չկա, քրեական մշակույթը պետք է արմատախիլ արվի: Հարց կտաք՝ ինչու անցյալ տարի նույն պատկերը չէր: Ես ունեմ պատասխան՝ անցյալ տարի ժամկետային զինծառայողների դրամական հասանելիքն ավելացրինք: Եվ եթե ֆինանսական միջոցները շատանում են, շատանում են նաև կոպիտ ասած՝ «բազառները», ֆինանսական միջոցների վրա հսկողություն սահմանողները շատանում են: Սա իմ վարկածն է, որին ես եզրահանգել եմ իմ մտորումների արդյունքում: Բայց սա դեռ պետք է քննարկվի, ուսումնասիրվի»:
Ցանկացած մարդ, ցանկացած երևույթ բացատրում է իր ունեցած պատկերացումներով: Փաստորեն Փաշինյանի կարծիքով բանակում «բազարները» շատացել են, որոհետև ժամկետային ծառայողները առաջ ստանում էին 3 հազար դրամ վճար, իսկ այսօր մոտ 4.5 հազար դրամ: Այսնինք, ըստ վարչապետի, 1.5 հազար դրամով ավել վարձավճարն է դարձել բանակում «բազարների» պատճառը: Ինչպիսի նվաստացուցիչ պատկերացում սեփական երկրի զինվորների մասին: Եթե ադրբեջանցիները թարգմանեն վարչապետի ասածները այս հարցի վերաբերյալ և տարածեն աշխարով մեկ, ապա Հայաստանը կստանա հսկայական չափսերի վարկանիշային վնաս:
Իսկ իրականությունն այն է, որ քրեական մշակույթի ավանդույթներին այսօր ավելացել է նաև այն ատելության մթնոլորտը, որը  հանրության մեջ տարածվել  է  Փաշինյանի իշխանության գալուց հետո: Բանն այն, որ բանակը հանրության հայելին է: Եվ ինչ բարքեր որ կան հանրության մեջ, նույն կերպով դրանք արտացոլվում են նաև բանակում: Եթե Փաշինյանը հանրությանը բաժանել է սևերի ու սպիտակների, ապա Ն  զորամասի զինվորը կարող է նաև իր բաժանումը կատարել, որի արդյունքում, մեկ զորամասի շրջանակներում որոշ զինվորներ կընկալվեն՝ որպես սպիտակներ, իսկ որոշներ՝ սևեր: Մանավանդ, որ նրանց հայրերի մեջ արդեն առաջացել է այդ բաժանումը: Բանակն հանրությունից տարբերվում է նրանով, որ այնտեղ հավաքված են մեծ քանակով երիտասարդներ և առկա է մեծ քանակի զինամթերք: Պա՞րզ չէ, որ նման մթնոլորտում սպանությունների քանակը բանակում պիտի մեծանա, որի գլխավոր պատասխասնատուն կոնկրետ հանրության մեջ թշնամությունը սերմանող ներկայիս վարչապետն է: