Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին
Փաշինյանը` Պետրոսի մոտ Քոչարյանի խնդրով ուղղակի փարիսեության մաստեր կլաս ցուցադրեց ՍԴ-ի մասով. Տեսանյութ
Երեկվա Պետրոս Ղազարյանի հարցազրույցը Նիկոլ Փաշինյանի հետ դեռ երկար է քննարկվելու: Մենք մեր կողմից փորձելու ենք ներկայացնել այն մասերը, որոնք ցույց են տալիս  Փաշինյանի  իրական պատկերացումները:
Մասնավորապես Պետրոս Ղազարյանի այն հարցին, թե հանրության մեջ կարծիք կա, որ ՍԴ-ի խնդիրն առաջացավ հենց Քոչարյանի հարցը քննելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանը առանց ամաչելու փարիսեության մաստեր-կլաս ցուցադրեց: Մասնավորապես նա բառացի նշեց հետևյալը.  «...Ես վարչապետ ընտրվեցի և հրապարակավ հայտարարեցի, որ ընդհանրապես չեմ միջամտելու դատական իշխանության գործունեությանը և հրաժարվում եմ կառավարության կողմից հրահանգներ տալ դատական իշխանությանը և այդ պրոցեսում հետագայում տեսանք այն երևույթը, որ հանրությունը դատական իշխանության կայացրած որոշումների պատասխանատվությունը շարունակում է դնել կառավարության վրա: Ինչո՞ւ է այդպես. որովհետև կա տոտալ անվստահություն դատական համակարգի նկատմամբ: Մենք ասում ենք՝ եկեք ձևավորենք անկախ դատական համակարգ, որ երբ որ սահմանադրական դատարանը, առաջին ատյանինը կամ մյուսը ինչ-որ բան որոշի, մենք չսկսենք քննարկել՝ սա ում ազդեցությունն է»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Փաշինյանն ուզում է ասել, որ «ժողովուրդը դժգոհ է դատական իշխանության որոշումներից», և դրա համար  Փաշինյանն ուզում է փոխել այն:
Նախ հիշեցնենք, որ դատարանների շրջափակման հրահանգը հենց Փաշինյանը տվեց: Եվ զարմանալիորեն «ժողովուրդը» չարձագանքեց: Ընդամենը մոտ 1000 խոնվեյբիններ իրենց առաջնորդի հրահանգով կատարեցին հակաօրինական արարք և դրա համար չպատժվեցին: Հետո նույն վարչապետը սկսեց խոսել «վնգստացող» դատավորների մասին: Մի բան, որ իրեն թույլ չեն տվել նախորդ իշխանությունները: Հետո նույն վարչապետը հանրահավաքի ժամանակ ուղղակի սպառնաց դատավորներին՝  նշելով, որ «Հայաստանում չի կարող լինել դատավոր, ով իր կամքին հակառակ որոշում կայացնի»: Հավանաբար վարչապետ Փաշինյանը մոռանում է ամբոխավար Փաշինյանի խոսքերը՝  մտածելով, որ երկրի ժողովուրդը ոչ ականջներ ունի, ոչ էլ աչքեր:
Հետո սկսվեց դատավոր Ազարյանի վարկաբեկման արշավը այն բանի համար, որ նա համարձակվել էր Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխել: Հետո մեկ այլ դատավոր Գրիգորյանի վրա քրեական գործ բացեց Փաշինյանը միայն այն բանի համար, որ նա համարձակվեց բավարարել Արցախի երկու նախագահների միջնորդությունը նույն Քոչարյանի մասով: Հետո սկսվեց ՍԴ նախագահի և անդամների անմարդկային և ամոթալի մակարդակի հետապնդումները միայն այն բանի համար, որ վերջիններս համարձակվել էին Քոչարյանի գործը ուղարկել Վենետիկի հանձնաժողով կարծիք ստանալու համար:
Եվ այս ամենից հետո Նիկոլ Փաշինյանը ողջ ժողովրդի առջև  համարձակվում է ասել, որ նա ճնշում չի գործադրում  դատարանների վրա՞:
Հարց:  Հայաստանում  քանի՞ միամիտ մարդ է մնացել, որ կարող է հավատալ երկրի ղեկավարի այս բացահայտ ստերին:
Աշխարհի ցանկացած երկրի ղեկավար, եթե նման ստերով հանդես գար, ապա նրան շուտվանից կհեռացնեին իր պաշտոնից միայն սուտ խոսելու համար: Ի վերջո հենց դրա համար Սերժ Սարգսյանին չներեցին 2018-ին:
Նիկոլ Փաշինյանի այս չափի ստերի հանդուրժումը կարելի է բացատրել միայն՝ որպես հանրային հիշողության ամնեզիա, որը պայմանավորված է նախկինների հնարավոր վերադարձի վախով:
Սակայն կա այս խնդրի հակառակ կողմը, իսկ ինչքանո՞վ է անվտանգ երկրի համար ունենալ բացահայտ ստող ղեկավար: Չէ՞ որ նա այդ դեպքում ունակ կլինի ստել նաև մյուս հարցերում, որոնք, օրինակ, կապված կլինեն երկրի անվտանգության կամ ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման հետ: