Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը «հիբրիդային հեղաշրջո՞ւմ» է նախապատրաստում Նիկոլ Փաշինյանի դեմ. Տեսանյութ
Այն,  որ  բոլորն ուզում են, որ Փաշինյանի գործերը վատ լինեն փաստ է: Ռոբերտ Քոչարյանը, Սերժ Սարգսյանը, ՀՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն, ԲՀԿ-ն և նույնիսկ  անշնորհակալ «լուսավորներն» ամեն ինչ անում են, որ Փաշինյանը ձախողվի: Այս շրջանակներից բացի  Փաշինյանի դեմ «հիբրիդային հեղաշրջում» են պատրաստում նաև Վանեցյանը, ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը և  Ռուսաստանը: Քանզի բոլորին է հայտնի, թե ում ընկերն է Վլադիմիր Պուտինը: Ահա այսպիսի ոչ բարենպաստ պայմաններում է մի կերպ գոյատևում խեղճ Փաշինյանը: Մարդն ընդամենը ուզում էր իր տունը վերանորոգել ընդամենը  2 մլն դոլարով, բայց  ինչպիսի  վայնասուն բարձրացավ: Ուզում էր ոչ թե իր, այլ ՀՀ վարչապետի համար 55 մլն-անոց ինքնաթիռ գնել, բայց սրիկաները աղմուկ բարձրացրեցին ու խափանեցին այս ժողովրդահաճո  գործարքը: Ոչ թե իր, այլ ՀՀ վարչապետի ընտանիքի անդամները ամեն ամիս սև խավիար են պատվիրում, որպեսզի հանուն ժողովորդի իրենց միտքը  ավելի լավ աշխատի, բայց  կրկին չարամիտներն աղմուկ հանեցին:
Սրանք բոլորը ուղղորդվում են մեկ հակապետական, հակաժողովրդական կենտրոնից, որի նպատակն է վարկաբեկել ժողովրդի կողմից ընտրված  երկրի առաջնորդին:
Բայց, երբ Բեռլինում Փաշինյանին Քոչարյանի գործի մասին արդեն եվրոպացի Անգելա Մերկելն է հետաքրքրվում, դա նշանակում է, թե ինչ չափսերի է հասել հայաստանյան քրեա-օլիգարխիայի ախորժակները: Իսկ, երբ Դոդոնի հետ հանդիպման ժամանակ Փաշինյանին տրամադրեցին այն նույն գրիչից, որը  ժամանակին իրեն տրամադրել էր Հրայր Թովմասյանը արդեն պարզ է դառնում, որ այդ գրիչը սովորական գրիչ չէր. այն իր մեջ պարունակում էր խորհուրդ: Իսկ դա նշանակում է, որ Փաշինյանի դեմ «հիբրիդային հեղաշրջումը» կրում է համաշխարհային բնույթ որտեղ խառնված են Ռոբերտ Քոչարյանը, Սերժ Սարգսյանը, ՀՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն, լուսավոր Էդմոնը, Միքայել Մինասյանը, Վանեցյանը, Պուտինը, Մերկելը և իհարկե Հրայր Թովմասյանը:
Ահա այսպիսի պայմաններում պիտի մեր ժողովուրդը «Այո» ասի հանրաքվեին, որպեսզի վերջապես առաջնորդն ազատվի բոլոր տեսակի կապանքներից և կարողանա հանգիստ խղճով լուծել Ղարաբաղի հարցը «Մյունհենյան սկզբունքների» հիման վրա, ոից պիտի գոհ լինեն Ադրբեջանը «Նոր» Հայաստանն ու «Նոր» Արցախը: Իսկ, որպեսզի բոլորի շահերը համընկնեն պիտի Հայաստանից ու Արցախից չեզոքացվեն բոլոր տեսակի քրեաօլիգարխիայի ներկայացուցիչները՝ Հրայր Թովմասյանից մինչև Պուտին: Իսկ երկու օր առաջ պարզվեց, որ այս ծրագրին կարող է խանգարել նաև Անգելա Մերկելը: