Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Փաշինյանի «Մյունհենյան սկզբունքները» բաժակաճառ է, այլ ոչ թե նոր դիվանագիտական խոսք. Տեսանյութ
Մյունհենյան շոուից հետո, որտեղ Փաշինյանի խայտառակ  անպատրաստվածությունը   տեսանելի դարձավ նույնիսկ իր կողմնակիցների համար՝ ծանր վիճակի մեջ գցելով  ներկայիս իշխանություններին: Եվ ահա, որպեսզի շտկվի իրավիճակը,  Փաշինյանը որոշեց հանդես գալ հերթական պոպուլիստական քայլով: Նա հայտարարեց իր՝ Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման այսպես կոչված « Մյունհենյան սկզբունքները»-ի մասին: Հավանաբար Փաշինյանը իր կողմնակիցներին ցուցում կտա սկսել քարոզել այն, որպեսզի ինչ -որ կերպ ստվերվի իր պահվածքը  Մյունհենում:
Սակայն նրա այս հերթական պոպուլիստական քայլը բոլորը գնահատելու են, որպես՝  «դիվանագիտական ոլորտի հանրահավաք»:
Նախ սկսենք նրանից, որ իր վեց կետերը լոկ  հիշեցնում են  բաժակաճառ: Բացի այդ արդեն բոլորի համար էլ պարզ է, որ նա փորձում է դուրս գալ այս խայտառակ իրավիճակից՝ փորձելով կախվել փրփուռներից: Այն, որ իր այդ «սկզբունքները» միայն իրեն են հայտնի և աշխարում դրա մասին ոչ ոք չգիտի հասկացել են նույնիսկ վերջին «պողոսը»: Ավելին՝ այդ սկզբունքների մեջ որևէ բովանդակություն չկան: Չի կարելի, օրինակ, հայտարարել, որ «պետք է լավ աշխատել, որ երկիրը զարգանա» եզրույթը երկրի տնտեսության ծրագիր է,  կամ,  երբ վարչապետը նշում է, որ «այս խնդիրը պետք է լուծվի երեք կողմերի շահերի համադրությամբ» դրանով նա ժպիտ է առաջացնում միջնորդների մոտ, քանզի կարծես Փաշինյանը ուզում է նրանց հացը «կտրել»:
Ցավոք Փաշինյանի խոսքերն արդեն ոչ միայն Մամեդյարովի ծիծաղն է առաջացնում, այլ առնվազն ժպիտ է առաջացնում Մյունհենում, Մոսկվայում, Վաշինգտոնում, Փարիզում... Արդեն բոլորի համար պարզ է, թե ով է իրականում Փաշինյանը: