Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Ինչ՞ու Տեր-Պետրոսյանը որոշեց աջակցել Փաշինյանին հանրաքվեի հարցում. Տեսանյութ
Կարելի է նկատել, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում Տեր-Պետրոսյանի թիմն իրեն պասիվ է  պահել: Այս հանգամանքը պայմանավորված էր նրանով, որ Փաշինյանը առհամարեց լևոնականներին և նրանց հետ   կոալիցիա չկազմեցլ: Հավանաբար, որպեսզի Տեր-Պետրոսյանի պատճառով իր  վարկանիշը կտրուկ չի իջնի:  Դա հասկանում էր նաև Տեր-Պետրոսյանը և այդ պատճառով էլ իր թիմակիցներին հրահանգել էր շատ ակտիվ հանդես չգալ ի պաշտպանություն Փաշինյանի: Վերջինս դրանից չէր նեղվում, քանզի հանրության մեջ առանց այդ էլ տարածված է այն միտքը, որ այսօր երկրում իշխում է Լևոն-Նիկոլ զույգը: Սակայն չի նշանակում, որ Տեր-Պետրոսյանը կուլիսային հարաբերությունների մեջ չէր Փաշինյանի հետ: Վերջինս  առանց մեծ աղմուկի առաջին նախագահի շատ կադրերին տեղավորում է իշխանական և պետական համակարգում:
Ինչ վերաբերվում է հանրաքվեի մասով Տեր-Պետրոսյանի թիմի դիրքորոշմանը, ապա  դա նշանակում է, որ առաջին նախագահի շրջապատում խիստ մտահոգված են, որ Փաշինյանը հանրաքվեի հարցում կարող է և տապալվել: Այդ իսկ պատճառով նրանք որոշեցին հանդես գալ նման հայտարարությամբ: Սակայն, իրականում Տեր-Պետրոսյանի թիմը այսօր երկրում գրեթե որևէ վարկանիշ չունի և նրանց աջակցությունը Փաշինյանին կարող է նույնիսկ «առջի ծառայություն» համարել: Պարզապես այս ամենը ցույց է տալիս, թե ինչ վախեր է տիրում առաջին նախագահի շրջապատում, որ Փաշինյանի վերաբերյալ նույնիսկ չնչին վտանգի դեպքում նրանք սկսում  են ակտիվանալ: Եվ ճիշտ են անում, քանզի մարտի 1-ի դատավարությունը և նրա ընթացքը վախեցրել է նաև Տեր-Պետրոսյանին: Բացի այդ հետփաշինյանական Հայաստանում անխուսափելիորեն քննվելու է 1996-ի Սահմանադրական կարգի տապալման հարցը, որի արդույնքում գրեթե անխուսափելիորեն  Տեր-Պետրոսյանը կանգնելու է դատարանի առաջ: Հիմնադիր կեղծարարի, և նրա թիմի վախերը կարելի է հասկանալ: Քանզի հետփաշինյանական Հայաստանում  Տեր-Պետրոսյանը այլևս չի ունենալու անվտանգության «բարձիկ», այնպես ինչպես,  որ ուներ 1998-ից անմիջապես հետո և այսօր: