Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից
Արման Բաբաջանյանը բացահատեց Փաշինյանի վախերը. ՍԴ-ի այս գործը հիմնականում կապված է Քոչարյանի խնդրի հետ. Տեսանյութ
Իշխանության գործողությունները այնքան անհեթեթ բնույթ ունեն, որ դրանք հնարավոր չէ բացատրել զուտ քաղաքական դրդապատճառներով: Այստեղ մեծ դեր է խաղում նաև հոգեբանական գործոնը: Սակայն այս հարցում էլ իշխանության քայլերը հասկանալու համար հաճախ արժե ուշադրություն դարձնել նրանց  կից գործող «գիքորներին»: Այն, որ այս «ինստիտուտը»  դարձել է լուրջ գործոն, անհերքելի է: Բավական է վերհիշել վերջին հայտնի «հեղաշրջման» պատմությունը և ամեն ինչ պարզ կդառնա: Այս հարցում ինչպես հայտնի է «Գիքորի»  դերում Փաշինյանի աներձագն էր: Իսկ ահա հանրաքվեի անցկացնելու և ՍԴ-ի խնդիրը լուծելու հարցում, «Գիքորի» դերն իրենց վրա են վերցրել  «Քոչարյանի ստվերից վախեցած» Արամ Զավենիչն ու Արման Բաբաջանյանը: Վերջինս իր  գրառումով ամբողջությամբ բացահայտեց Փաշինյանի վախերը: Մասնավորապես սույն անձնավորությունը հետևյալ գրառումն է կատարել.   «...Բայց մի տարբերակ այնուամենայնիվ կա, որ հանրաքվեն չկայանա՝ վաղաժամ կենսաթոշակի հնարավորությունը մինչև փետրվարի 27-ը։
Մի խանգարող հանգամանք կա միայն՝ եթե վաղաժամ կենսաթոշակը վերցնեն Քոչարյանի վերաբերյալ որոշում չեն կարող կայացնել․․․ Այդ գործով ՄԻԵԴ-ի և Վենետիկի հանձնաժողովի եզրակացությունը կարող է հասնել ամենաշուտը մարտին։
Մի պարզաբանում անեմ միայն՝ Քոչարյանի վերաբերյալ դիմումներով գործի քննությունը ՍԴ-ն բոլոր դեպքերում չի կարող վերսկսել, քանի որ ապացույց ունեմ, որ ՍԴ կայուն մեծամասնությունը Քոչարյանի գործով դիրքորոշում ունի, որի մասին ՍԴ նախագահն ու մի քանի անդամներ արտահայտել են պաշտոնական մի հանդիպման ժամանակ և որի արձանագրությունը ևս արվել է ըստ պատշաճի և պաշտոնապես և որը հուսամ շուտով կհրապարակեմ»։
Բաբաջանյանի այս խոսքերից ակնհայտ զգացվում է, որ Փաշինյանը վախենում է հանրաքվեից: Սակայն նա ստիպված է գնում այդ քայլին, քանզի նա ավելի շատ վախենում է, որ ՄԻԵԴ-ի և Վենետիկի հանձնաժողովի որոշումները կարող են լուրջ «խաղաթուղթ» դառնալ Քոչարյանի կալանքից ազատման համար:
Փաստորեն Բաբաջանյանը ամբողջովին բացահայտեց Փաշինյանի վախերը կապված Քոչարյանի խնդրի հետ: Եվ այսքանից հետո  իրենք՝ Բաբաջանյանն ու Փաշինյանը, բնականաբար ամեն ինչ պետք է անեն, որ Քոչարյանը այլևս բանտից դուրս չգա: Փաստորեն ստացվում է, որ այս խնդրի լուծման համար նրանք պատրաստ են գնալ ցանկացած նույնիսկ հակապետական հանցագործության, քանզի նրանց մոտ Քոչարյանի նկատմամբ առաջացել է ուղղակի անասնական վախի զգացողություն:
Սա այն դեպքն է, որ միայն քաղաքագետներն ու քաղաքական գործիչները, որ չպիտի հասկանան, թե ինչ վտանգի տակ է գտնվում Հայաստանը:
Սրանք նույնիսկ չեն հասկանում, որ իրենց վախի պատճառով սեփական քաղաքական գերեզմանն են փորում: Եվ պետք է Աստված կանչենք, որ մինչև իրենց կառավարումը երկիրը լուրջ կորուստ չունենա: