Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Իսկ ինչո՞վ է ավելի լավը գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը` Մանվել Գրիգորյանից (Տեսանյութ)
Գեներալ Մանվելի խափանման միջոցը փոխելուն դեմ ամբոխը փորձում է իր բողոքին կազմակերպչական ձև տալ և այն դարձնել հեղափոխական - խունվեյբինական շարժում: Սակայն այդ «շարժումը» կարծում ենք, որ անմեղ բնույթ չի կրում, այլ հստակ ուղղորդվում է վերևներից: Թե այլ երկրներում ինչ վնասներ են բերել նմանատիպ շարժումները, հայտնի է բոլորին: Ի դեպ, ուշադրություն դարձնելով մերօրյա այս խույնվենբիններին, կարելի է նկատել, որ նախկինում նրանք բողոքողների շարքում երբևէ չեն նկատվել: Հանրությունը սրանց երբևէ չի ճանաչել, ավելին, սրանց զգալի մասը նախկինում աշխատել են հենց ՀՀԿ- ականների օգտին: Պարզապես կոնյուկտուրայի լավ հոտառություն ունեն և հույս ունեն իրենց այս «շարժումների» դիմաց արժանագույնս պարգևատրվել ներկայիս իշխանությունների կողմից:
Ի դեպ հետաքրքրական է, որ «բողոքավորներին» անձամբ է հանդիպել նաև գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը և հայտարարել, որ համերաշխ է «բողոքավորների» պահանջի հետ:
Այդ նույն Դավթյանը, ով ընդամենը 1 տարի առաջ նույն Մանվելի հետ ծառայում էր մեկ տիրոջը: Ընդ որում, դեռ հարց է, թե այն հին համակարգում ով է ավելի վատ դեր կատարել հանրության համար՝ գեներալ Մանվելը, թե դատախազ Դավթյանը: Սակայն այսօր դատախազ Դավթյանը «համերաշխ է» հեղափոխական ամբոխի հետ՝ Մանվելի հարցում: Իսկ ամբոխն էլ իր հերթին հարցադրում չի անում, իսկ ո՞վ է Դավթյանը, որ «համերաշխ է» իրենց հետ Մանվելի հարցում: Այդպիսի հարցադրում չի անում, քանզի վերևից հրահանգ չի ստացել դրա վերաբերյալ: Քանզի այդ ամբոխը իրականանում վերևից կառավարվող գործիք է, և՝ ոչ ավել: Արդեն պարզ է, որ այսօրվա Հայաստանը հին Հայաստանի շարունակությունն է:
Այս իշխանությունը հին Հայաստանի վերջին իշխանությունն է լինելու, որից հետո է գալու իսկապես Նոր Հայաստանի ժամանակը: Բայց այդ ժամանակ, հնի հաշիվները մաքրելու ընթացքում, հաստատ Արթուր Դավթյանը պատասխանատվությունից չի խուսափելու, քանզի նա իրականում Մանվելից շատ ավելի վատն է թե իր մարդկային տեսակով, և թե իր ֆունկցիոնալ գործունեությամբ: