Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Պատերազմ Արցախում
«Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին
Նիկոլ Փաշինյանը ցանկանում է Ղարաբաղի ապագա նախագահի պաշտոնում տեսնել Արայիկ Հարությունյանի՞ն (Տեսանյութ)
Լրատվամիջոցներից մեկում գրեթե սենսացիոն տեղեկատվություն կարդացի այն մասին, որ Արայիկ Հարությունյանի ակտիվացումը, կապված Ղարաբաղում սպասվող փոփոխությունների հետ, պատահական բնույթ չի կրում: Ըստ լրատվամիջոցի, նրա թեկնածության վրա է կանգ առել «Ղարաբաղի ներքին գործերի մեջ չխառնվող» Նիկոլ Փաշինյանը:
Սակայն ամենահետաքրքիրը այն էր, որ պարզվում է, մինչև նախագահ դառնալը Արայիկ Հարությունյանը պարտադիր քաղաքական կոնսուլտացիաներ է անցել ... Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մոտ, այն էլ... Արարատ Միրզոյանի միջնորդությամբ:
Փաստորեն ղարաբաղցի «Լֆիկ Սամոյի» համբավ ունեցող այս տեղական օլիգարխին ՀՀՇ-ական այսօրվա հոգեզավակները ուզում են Ղարաբաղի նախագահ դարձնել, որպեսզի հետո հեշտ կարողանան իրականացնել Տեր-Պետրոսյանի վաղեմի երազանքը՝ Ղարաբաղի հարցում, որպեսզի այդ ճանապարհին, Տեր-Պետրոսյանի օրը չընկնեն:
Ամեն ինչ վերադառնում է իր շրջանս յուր: 1998-ից հետո քաղաքական պատասխանատվության չենթարկվելուց հետո, այս ուժերի ներկայացուցիչների «լեզուները երկարեց», 2008-ին նախկին թալանչիներն ու ընտրակեղծարարության հիրմնադիրները կրկին «ազգի ու դեմոկրատիայի» առաջամարտիկներ դարձան, իսկ այսօր արդեն հայտ են ներկայացնում իրականացնել այն, ինչը նրանց չհաջողվեց 1997-ին...:
Ամեն ինչ տրամաբանական է և օրինաչափ, կարդացեք հայոց պատմության դառը էջերը դավաճանություններով լի և չեք զարմանա այսօրվա գործընթացներից:
Իսկ դուք ասում եք, թե ինչու է ոգևորված Մամեդյարովը:
Պարզապես ապշել կարելի է՝ այս ամենը տեսնելով:
Բայց և մեկ խոստովանություն էլ պիտի անել, որ այս քաղաքական գործընթացները լույս աշխարհ կրկին չէին գա, եթե չլինեին երկիրը քյարթու ձևով կառավարելու մեթոդները: Հենց այդ պատճառով է , որ մենք վճարելու ենք ծանր գինը, և այստեղ թուրքերի կամ ադրբեջանցիների մեղքը ամենավերջինն է: