Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին
Ինչո՞ւ է Երջանիկը բարկացած Պետրոս Ղազարյանի վրա (Տեսանյութ)
Ինչպես հայտնի է, օրեր առաջ Հ1 –ով Պետրոս Ղազարյանը հյուրընկալել էր Հայաստանում Ռուսասաստանի դեսպան Կոպիրկինին: Զրույցը շատ հետաքրքիր էր, որտեղ Պետրոսը մի շարք ակտուալ հարցեր բարձրացրեց, որոնց մի մասը հռետորական բնույթի էին:
Մասնավորապես, հարցադրումներից մեկն էլ այն էր, թե ինչո՞ւ են ռուսներն իրենց պասիվ պահում հայ հանրության հետ՝ երկխոսության հարցում: Հայաստանում արդեն տարիներ շարունակ գործում են տարբեր տիպի արևմտյան հիմնադրամներ, որոնց գլխավոր նպատակը հանրության տարբեր շերտերի հետ երկխոսության իրականացումն է: Եվ բնականաբար, այս աշխատանքի արդյունքում մեծանում է նաև Արևմուտքի դերը մեր երկրում, ինչը լավ է:
Մինչդեռ Ռուսաստանը հիմնականում աշխատում է մեկ խողովակով, բացառապես իշխանության կամ իշխանամերձ շրջանակների հետ, և դա չի նպաստում Ռուսաստանի հեղինակության մեծացմանը հանրության լայն շրջանակներում, ինչը վատ է:
Պետք է նշել, որ ռուսները հասկացել են իրենց խոցելիությունը, և զարմանալի չէր, որ Ռուսասատանի դեսպանը փաստացի համաձայնվեց Պետրոսի հարցադրման հետ, մանավանդ, որ այդ հարցադրումը անկեղծ բնույթ ուներ:
Այսպես, ռուսները պարտվեցին Արևմուտքին Ուկրաինայում և Վրաստանում: Եվ մոտավորապես նման իրավիճակ է առաջացել նաև Հայաստանում: Սակայն բարեբախտաբար մեր մոտ փոքր ինչ տարբերվում է, և ինչ ինչ, բայց Փաշինյանը ոչ Սաակաշվիլի է, ոչ էլ՝ Պորոշենկո: Սակայն որպեսզի Ռուսաստանում ավելորդ խանդ չառաջանա, ապա Պետրոսը բարեկամաբար առաջարկում է պարոն դեսպանին իշխանություններից զատ աշխատել նաև հանրության հետ, ինչպես որ դա անում են ամերիկացիներն ու եվրոպացիները:
Թվում էր, թե այս հարցադրումը պետք է որ առարկություն չառաջացներ լայն շրջանակներում, և այդպես էլ եղավ:
Սակայն պարզվում է, Պետրոսի այս հարցադրումը ոչ բոլորին է դուր եկել: Մասնավորապես, նախկին ՀՀՇ-ական գործիչ Երջանիկ Աբգարյանը իր ֆեյսբուքյան գրառումով կշտամբել է Պետրոսին և նույնիսկ վիրավորական ձևակերպումներով է հանդես եկել՝ նշելով բառացիորեն հետևյալը. «Չեմ հասկանում, էս տխմարացումը վաղո՞ւց  է սկսվել նրա գլխում, թե՞ կատարվել է Հ1 տեղափոխվելուց հետո: Աչքիդ առաջ մեկ էլ տեսնում ես մարդը դառնում է ծախու արարած»:
Այս տեքստը կարդալուց հետո կարելի է հասկանալ թե ինչ սահմանափակ ու գավառամիտ մարդու հետ գործ ունենք:
Դեռ հանրահայտ Բերտրան Ռասսելն էր ասել, որ «Մարդկության ամենամեծ չարիքը ոչ պատերազմներն են, ոչ կոմունիզմը, և ոչ էլ՝ սովը, այլ տգիտությունն է, որը ծնում է այս երեք արհավիրքները միասին»:
Երջանիկի այս մտքերը մեզ հուշում են, թե ինչ սահմանափակ մարդիկ են մեզ ժամանակին ղեկավարել: Եվ պատահական չէ, որ նման մարդկանց պատճառով է նաև մեր երկիրը այս վիճակում հայտնվել:
Բայց այստեղ մեկ այլ կողմ էլ կա, եթե Երջանիկը Պետրոսին ծախու է անվանում, և փաստորեն մեղադրում «ռուսամետության» մեջ, ապա ինչո՞ւ էր Երջանիկը բարձր պաշտոն զբաղեցնում այն իշխանության մեջ, որը ռազմավարական դաշնակցային հարաբերություններ էր հաստատել Ռուսաստանի հետ: Իսկական ծախու լինելը դա է, ցինիզմ և փարիսեություն՝ միաժամանակ: Իսկ թե ինչպես կարող էր նման մարդը աշխատել նման բարձր պաշտոնում, դա էլ խնդրի այլ կողմն է:
Սակայն, ցավոք, այս ցինիկները քաղաքական պատասխանատվության չենթարկվեցին, դրա համար էլ որոշ ժամանակ անց նրանց «լեզուները երկարեց», և այսօր իրենց արած-չարածները «մարսած»՝ արդեն հանդգնում են «դասեր տալ» ուրիշներին:
Ոչինչ, ժամանակը ամեն ինչ իր տեղը կդնի, պարզապես համբերել է պետք: