3 մլն 488 հազար 857 դրամ՝ պատգամավորական աշխատավարձ,
7 մլն 846 հազար 434 դրամ՝ առաջին փոխվարչապետի աշխատավարձ,
13 մլն 600 հազար դրամ՝ գույքի օտարումից ստացված եկամուտ,
34 մլն 790 հազար դրամ՝ Հայբիզնեսբանկից ստացված փոխառություններ:
Որպես շարժական գույք գրանցված է 2004 թվականի արտադրության KIA SORENTO մոդելի ավտոմեքենա, որը Միրզոյանի միանձնյա սեփականությունն է:
Արարատ Միրզոյանը գրանցել է 2 բնակարան, որոնցից 1-ը գտնվում է Արշակունյաց պողոտայում և կազմում է 87 քառ. մետր, մյուսը գտնվում է Շինարարներ փողոցում և կազմում է 159 քառ. մետր:
Բնակարանները Միրզոյանը տնօրինում է համասեփականության իրավունքով:
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած պատգամավորական պաշտոնի ստանձման հայտարարագրում Միրզոյանը գրանցել է 3 մլն դրամ դրամական միջոց և 500 հազար դրամ եկամուտ, որը գոյացել է ստացված փոխառություններից:
Որպես անշարժ-շարժական գույք հայտարարագրված է 2 բնակարան և KIA SORENTO մոդելի ավտոմեքենա:
2017 թվականի տարեկան հայտարարագրում, որը ներկայացվել ս/թ մարտի 23-ին, Արարատ Միրզոյանը գրանցել է 4 մլն 732 հազար 850 դրամ եկամուտ, որը գոյացել է պատգամավորական աշխատավարձից:
Տարվա սկզբում Միրզոյանը ունեցել է 66 հազար 75 դրամ, որը տարվա ավարտին աճել է՝  դառնալով 297 հազար 865 դրամ:
Արարատ Միրզոյանի կինը՝ Գոհար Աբաջյանը 2017 թվականին ստացել է 5 մլն 150 հազար դրամ, որը գոյացել է պատգամավորական աշխատանքից:
Տարվա սկզբում Աբաջյանն ունեցել 250 հազար դրամ, որը տարվա ավարտին աճել է՝  դառնալով 410 հազար դրամ: