Ի՞նչ էր հուշում Փաշինյանի ու Ալիևի համատեղ թվիթը՝ ղարաբաղյան խնդրի վերաբերյալ (Տեսանյութ)
Ինչպես հայտնի է, քաղաքականության մեջ կարևոր են ոչ միայն խոսքերն ու մտքերը, այլև՝ սիմվոլիկան:
Շատերը զարմացած նկատեցին, որ Փաշինյանը սկսել է գրառումներ կատարել նաև Թվիթերում: Բայց ամենահետաքրքիրն այն էր, որ նա Իլհամ Ալիևի հետ համատեղ թվիթ իրականացրեց ղարաբաղկան խնդրի շուրջ: Փաստորեն երկուսն էլ «լավատես էին» այս խնդրի կարգավորման ապագայի վերաբերյալ: Ու թեև դեռ կոնկրետ որևէ միտք այս հարցի շուրջ չի հնչել, շատերը զարմեցել են, որ «Երևանն ու Զանգեզուրն» ուզող Ալիևը չափազանց խաղաղասեր է դարձել վերջին ժամանակահատվածում: «Չար լեզուները» պնդում են, որ Ալիևին ու Փաշինյանին խաղաղասեր է դարձրել Ջոն Բոլթոնը: Երևանում իշխող վերնախավում շեշտում են Դուշանբեի գործոնի վրա: Մինչդեռ Դուշանբեի մասին հայ հանրությունը գրեթե ոչինչ չգիտի, որովհետև «հպարտ» քաղաքացիներին բացատրել են, որ էական այնտեղ ոչինչ չի եղել:
Եվ այստեղ է որ հռետորական հարց է առաջ գալիս, ինչո՞ւ են ադրբեջանցիները այդքան ոգևորված ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման ապագայից:
Սա այն հարցադրումն է, որ հուզում է մեր հանրության մեծ մասին:
Հ.Գ.  Ի դեպ, «Օվկիանոսից օվկիանոս Հայաստան» պահանջող, իբր ազգայնական, «Սասնա Ծռեր» խմբավորման կողմից դեռ որև է արձագանք չկա այս ամենի առիթով: Կարծում ենք պարզ է թե ինչու: Բայց ավելի հիմնովին այս կառույցի իրական նպատակների վերաբերյալ հայ հանրությունը կիմանա որոշ ժամանակի անց: