Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․
«А чего ты язык засунул...? Скажи ему, покритикуй Владимира Владимировича. А, боишься?». այսպես է մեկնաբանել Լուկաշենկոն Փաշինյանի մեղադրանքներն ուղղված Բելառուսին (տեսանյութ)
Անցած ուրբաթ օրը՝ դեկտեմբերի14-ին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ռուսաստանցի լրագրողների հետ հանդիպմանը պատասխանել է Բելառուսի հասցեին հնչած այն քննադատություններին, որոնք կապված են Ադրբեջանին զենք, մասնավորապես՝ բելառուսական «Պոլոնեզ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր վաճառելու հետ:
Նա նշել է, որ դրանք հայկական կողմինել է առաջարկել, բայց վերջինս հրաժարվել է ասելով, որ ռուսական «Իսկանդեր» ունեն:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նաև մանրամասներ է հայտնել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած առանձնազրույցից նույն այդ հանդիպմանը՝ ռուսաստանցի լրագրողների հետ:
«Ես ասացի՝ Նիկոլ, արի վերջակետ դնենք: Ո՞վ է Ադրբեջանին զենքի վաճառքով առաջին տեղը զբաղեցնում: Ո՞վ: Ռուսաստանը: Ես ասում եմ, բա, ինչ ես լեզուդ մտցրել... Ասա ՛ նրան: Քննադատի՛ր Վլադիմիր Վլադիմիրովիչին: Հը, վախենում ես: Իսկ երկրորդն ո՞վ է: Իսրայելը: Երրորդը՝ Թուրքիան, իսկ չորրորդը՝ «Պոլոնեզ»-ը հաշվի առնելով՝ մենք: Չորրորդ-հինգերորդը՝ մենք: «Պոլոնեզ»-ը չլինի տասներորդը կլինենք: Ապա ինչու՞ ես Բելառուսի վրա հարձակվում...», - ասաց նա: