Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․
Փաշինյանի թիմում պաշտոնների համար գզվրտոցն արդեն սկսվել է (Տեսանյութ)
Այսօր նախկին և ներկա իշխանությունների «հայտնի» կառույցին մոտ կանգնած «լրատվամիջոցը» ավետել է այն մասին, որ Արարատ Միրզոյանը ընտրվելու է ԱԺ նախագահի պաշտոնում, իսկ նրա տեղը գալու է ներկայիս ԱԱԾ-ի պետ Արթուր Վանեցյանը: Իր հերթին Արթուր Վանեցյանի տեղը նստելու է Ֆելիքս Ցոլակյանը:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, թե որ լրատվամիջոցն է այս լուրը տարածել, այն իսկական խառնաշփոթ է առաջացրել Փաշինյանի շրջապատում:
Հաշվի առնելով այն պաշտոնը, որն այսօր զբաղեցնում է Արարատ Միրզոյանը, իսկ այսօր դա համարվում է փաստացի Փաշինյանի առաջին տեղակալի կարգավիճակի անձ, դա ենթադրում է նաև այդ դիրքի համար կատաղի պայքար իշխանության կուլիսներում:
Վանեցյանի հայտը` զբաղեցնել այդ պաշտոնը, հասկանալի է: Նա այսօրվա ամենատեղեկացված մարդկանցից մեկն է Փաշինյանի շրջապատում: Մյուս կողմից հասկանալի է, որ նա ունի շատ չուզողներ և ամենա կարևորը` այդ դիրքի համար մրցակիցներ:
Եվ ահա այսօր, իշխանության մեջ «ազատ նկարչի» կարգավիճակ ունեցող Լևոն Բարսեղյանի շուրթերով հանրությանը հրամցվեց այն միտքը, թե Արարատ Միրզոյանի պաշտոնին չեն կարող հավակնել ոչ միայն Վանեցյանը, այլև ներկայիս ուժայիններից որևէ մեկը՝ հաշվի առնելով նրանց անցյալ գործունեությունը:
Փաստացի կարելի է արձանագրել, որ «մեշոկ պապիի»՝ ի դեմս ՀՀԿ-ի, վերացումից հետո Փաշինյանի շրջապատում սկսվելու է ներիշխանական «պատերազմ», որը ոմանք փորձելու են փաթեթավորել տարատեսակ քաղաքական և հանրային հիմնավորումներով:
Իսկ թե ինչ կոնֆիգուրացիա կստանա Փաշինյանի նոր կաբինետը, պարզ կդառնա մոտ ժամանակներս:
Այդտեղից էլ հավանաբար կսկսվի, այսպես կոչված, «հների» և «նորերի» միջև կատաղի գզվրտոցը՝ իր բոլոր տեսակի գործիքակազմերով՝ գաղափարական բարձրագոչ ձևակերպումներով, տեղեկատվական արտահոսքերով, միմյանց վրա «կեղտեր» տարածելով և այլն: