Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին
Եթե տիկին Սիլվան այդքան պահանջված գործարար է, ինչու՞ նրան չեն հրավիրում վարչապետի հետ գործարարների հավաքին (Տեսանյութ)
Այսօր կրկին ասուլիս էր տալիս արդեն հանրահայտ դարձած գործարար Սիլվա Համբարձումյանը:
Տպավորությունն այնպիսին էր, որ նա լրացուցիչ ասելիք չուներ, պարզապես իր պարտքն էր համարել իր լուման դնել՝ ի օգուտ Փաշինյանի նախընտրական արշավի:
Բանից պարզվում է, որ նախկին ժամանակների աջուձախ կաշառքներ բաժանող գործարարը ուրախ է, որ գալիս են նոր անկաշառ ժամանակներ, և ինքն էլ պատրաստվում է համոզել իր ծանոթ գործարարներին, որ Հայաստան ներդրումներ բերեն: Ավելին, տիկին Սիլվայի համոզմամբ, այդ ներդրումների ծավալը գերազանցելու է 200 մլն դոլարի սահմանը:
Բայց եթե դա ճիշտ է, ապա ինչու՞ այս տիկնոջը չընդգրկեցին «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակի մեջ, ումի՞ց էր նա պակաս:
Դեռ ավելին, նրան ոչ միայն չընդգրկեցին իշխող դաշինքի մեջ, այլև նույն այսօրվա իշխանությունը, տիկնոջ արժանիքները չգնահատելով, չի էլ հրավիրում զանազան գործարարների խմբերի հետ վարչապետի որևէ հանդիպման:
Ինչու՞ են արհամարհում տիկին Սիլվային արդեն նոր իշխանությունները, կհարցնի շարքային ընթերցողը:
Պատասխանը պարզ է, ներկայիս իշխանությունները շատ լավ գիտեն տիկին Սիլվայի իրական արժանիքները: Նրանց չի հետաքրքրում այս կնոջ «ներդրումները», քանզի դրանք բլեֆ խոսակցություններ են: Բայց այս տիկնոջ մեկ այլ «ներդրումները» շատ կարևոր են, խոսքը գնում է այս կամ այն «կարևոր» մարդու վրա գործ տալը, որը կարելի է հիմք սարքել՝ հետագայում «ճիշտ ուղղությամբ» ցուցմունքներ կորզելու համար:
Եվ դրա վառ օրինակն այսօր Սամվել Մայրապետյանի «գործն է», որտեղ մարդուն պահում են ցուցմունքներ կորզելու համար, և դրա մասին վերջերս նույնիսկ խոստովանեց նույն տիկին Սիլվան, նշելով, եթե Մայրապետյանը իր օրինակին դիմեր, հիմա իր պես ազատության մեջ կլիներ:
Սակայն սույն տիկինը, հավանաբար չգիտի, թե ինչ է մարդկային արժանապատվություն հասկացությունը, դրա համար էլ զարմանում է Մայրապետյանի վրա: Այսօրվա գլխավոր հերոսները, իհարկե, սիլվաներն են դարձել, ինչպես 37 թվականներին շատ մատնիչներ իրենց իրական դիմագիծն էին բացահայտում:
Սակայն չարժե մոռանալ, որ այս ամենը շատ երկար չի կարող տևել, բայց ամեն մեկը իր քայլի համար պատասխան է տալու, երբ կգան մեր օրերի «կուսակցության 20-րդ համագումարի» հետբացահայտման ժամանակները: