Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Պատերազմ Արցախում
Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին
Քաղաքական կամքի խնդիր է Մայրապետյանի գործին արդարացի լուծում տալը (Տեսանյութ)
Երեկ կրկին տեղի ունեցավ Սամվել Մայրապետյանի գործով դատական նիստը: Նիստի ժամանակ դատարանի շենքի առջև բողոքում էին Հ2 հեռուստաալիքի աշխատակիցները, ովքեր քաղաքական այս գործի պատճառով հայտնվել են շատ ծանր սոցիալական վիճակում՝ հեռուստաալիքի հաշիվները կալանքի տակ են, մարդիկ իրենց վաստակած գումարները չեն կարողանում ստանալ:
Իսկ ինչու՞ եմ ասում, որ գործը քաղաքական բնույթ ունի: Դատեք ինքներդ, եթե վատառողջ մարդու խափանման միջոցը փոխելու համար 50-ից ավելի հարգված մտավորական, հասարակական գործիչ է անձնական երաշխավորագիր ներկայացնում, իսկ դատախազությունը մերժում է այդ միջնորդությունը, ապա այստեղ մի քանի եզրահանգման ես գալիս:
Դատախազության աշխատակիցները պետք է գիտակցեն, որ աբսուրդ է մտածել, թե 50 մարդու երաշխավորագիր ունեցող մարդը կդիմի փախուստի: Բացի այդ ճանաչող մարդիկ գիտեն, որ Մայրապետյանը "փախնող մարդ" չի, դրա համար վիճակն աբսուրդ է:
2. Եթե դատախազությունն իրոք կարծում է, որ ազատության մեջ գտնվելով Մայրապետյանը կարող է ազդել գործի ընթացքի վրա, ուրեմն դատական համակարգի պատասխանատուները և քաղաքական իշխանությունները պետք է ընդունեն, որ իրենք երկրում զրոյական ազդեցություն և հեղինակություն ունեն, որ մեկ մարդ կարող է ազդել քրեական գործի ընթացքի վրա: Ռուսերեն ասած՝ это голимые отмазки:
Բոլորի համար էլ պարզ է արդեն, որ Մայրապետյանին պահում են կալանքի տակ, որ "կոտրեն մարդուն" ու ցուցմունք կորզեն կոնկրետ անձի դեմ, բայց դա չի հաջողվում, որովհետև երբ գործը շինծու է, իսկ դու գործ ունես սկզբունքային մարդու հետ, ապա ինչ էլ անես նա իր սկզբունքներին չի դավաճանի:
Սա հեչ էլ "Նոր Հայաստան չէ", սա վերադարձ է Հին Հայաստանի ամենակեղտոտ "ավադույթներին":