ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն Պատերազմ Արցախում
Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կին այսպես է անվանել արցախցիներին «Ինտերի» ղեկավարությունը խորհրդակցել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ Հայաստանի հավաքականի խաղացողին ձեռք բերելու հարցի շուրջ Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տասնյակ հատոր թուղթ և իմ գնահատմամբ զրո էական շարժ. Մանուշ Եսայան Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան 75-ամյա Կիմա տատը՝ «դարի հանցագործը», 48 ժամ է, ինչ ձերբակալված է. Ռուբեն Մելիքյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Գյումրու և Փարաքարի ԸԸՀ-ները վերահաշվարկ կատարելու և քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ չեն ստացել. ԿԸՀ Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել Գյումրու ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է (տեսանյութ) Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. Սուրենյան Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ճոճել այնքան, որ նավակը շրջվի... ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը դնում է մանդատը Գյումրիում հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության համար ՔՊ վերնախավը մինչև լուսաբաց արթուն է եղել Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար
Ի՞նչ զիջում էր ուզում Բոլթոնը Փաշինյանից (Տեսանյութ, Լուսանկար)
Հայաստանում շատերը Բոլթոնի այցը դիտարկում էին, ղարաբաղյան խնդրի կտրվածքով: Արտաքուստ, հենց այդպես էլ կար: Բոլթոնը խոսեց Վաշինգտոնի շահագրգռվածության վերաբերյալ՝ հարցում առաջխաղացում տեսնել և էլի հերթական նախադասություններով հանդես եկավ:
Իսկ վերջում, Փաշինյանին առաջարկեց «համարձակ» քայլերի դիմել բանակցային գործընթացում, ընտրություններից հետո, ինչի պատճառով, շատերը մտահոգվեցին: Ինչու՞ են հենց Փաշինյանից զիջումներ պահանջում, երբ Բաքվի կողմից զիջման նշույլ անգամ չի երևում:
Այս հարցը հուզում է, ոչ միայն վերլուծաբաններին ու քաղաքական գործիչներին, այլև հենց իրեն՝ Փաշինյանին, ով չի հասկանում, թե ինչու՞ են հենց իրենից զիջումներ պահանջում, երբ ինքը դեմոկրատական Հայստանի խորհրդանիշն է հանդիսանում, մինչդեռ, Ադրբեջանի բռնապետական ռեժիմից ինչպես ասում են, ձեն-ձուն չկա:
Քանի, որ Փաշինյանից զիջումներ են պահանջում, ոչ միայն ամերիկացիները, այլև մյուս շահագրգիռ կողմերը, այս մասին մենք կվերլուծենք, մեր հաջորդ հոդվածում: Իսկ կոնկրետ Բոլթոնի այցի վերաբերյալ նշենք, որ այն հիմնականում նպատակ ուներ, շոշափել Ռուսաստանի և կովկասյան երկրների դիրքորոշումները Իրանի հանդեպ: Քանզի, ամենայն հավանականությամբ, այս երկրի շուրջ ինչ որ զարգացումներ պիտի սպասվեն: Եվ Վաշինգտոնը ուզում է հասկանալ , թե ինչքանով են կապված անդրկովկասյան երկրները Թեհրանի հետ:
Հիշեցնենք, որ մինչ այդ էլ, Բաքու էր ժամանել Իսրաելի զինվորական պատվիրակությունը, այդ երկրի բանակի գլխավոր շտաբի պետի գլխավորությամբ:
Բացի այդ, Բոլթոնը ուզում էր շոշափել, թե Փաշինյանի թիմը ինչքանով հետաքրքրված կլինի նաև ամերիկյան զենքի մատակարարման հարցով: Հասկանալի է, որ Վաշինգթոնը այստեղ վարելու է «մաքոքային» քաղաքականություն, որը իր հերթին, կարող է հունից հանել Մոսկվայի նյարդերը:
Պատրա՞ստ է արդյոք Փաշինյանը և իր թիմը դիմակայել այս մարտահրավերներին, ցույց կտա ժամանակը;