Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ի՞նչ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը Պատերազմ Արցախում
Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնել Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով
Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը
Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը: Այս մասին տեղեկացնում է Եպիսկոպոսաց հավաքի Դիվանը: Փետրվարի 17-ին Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում իր աշխատանքները սկսեց Եպիսկոպոսաց հավաքը, որին մասնակցում էին Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսության քսանհինգ արքեպիսկոպոսներ և եպիսկոպոսներ, այդ թվում` Երուսաղեմի և Կոստանդնուպոլսի Հայոց Պատրիարքություններից։ Առավոտյան ժողովականները մասնակցեցին Արևագալի ժամերգությանը։ Հոգևոր խորհրդածությունից և աղոթական առանձնացումից հետո հետմիջօրեի մեկնարկեց հավաքը։
Եպիսկոպոսաց հավաքը բացվեց Տերունական աղոթքով, որին հաջորդեց միասնության մասին Պողոս առաքյալի՝ եփեսացիներին ուղղված նամակից ընթերցումը։ Ապա ժողովականներին հայրական իր խոսքն ու պատգամն առցանց հղեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը։ Այնուհետև մասնակիցներին իրենց ուղերձը հղեցին նաև Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը, Երուսաղեմի Հայ Պատրիարք Ամենապատիվ Տ. Նուրհան արքեպիսկոպոս Մանուկյանը և Կոստանդնուպոլսի Հայոց Պատրիարք Ամենապատիվ Տ. Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը։ Օրակարգի քննարկումից և հաստատումից հետո ընտրվեց դիվանը՝ վարելու Եպիսկոպոսաց հավաքի հետագա աշխատանքները։
Նույն օրը Սանկտ Փյոլթընի Մայր Տաճարում եպիսկոպոսաց մասնակցությամբ տեղի ունեցավ Երեկոյան ժամերգություն, որի առիթով նրանց իր ողջույնի խոսքը հղեց Կաթոլիկ Եկեղեցու Սանկտ Փյոլթընի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Ալոիս եպիսկոպոս Շվարցը։