ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար
ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը Պատերազմ Արցախում
Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Չարչյանի և Նալբանդյանի աշխատասենյակները խուզարկելու որոշումները բողոքարկվել են. փաստաբանը մանրամասներ է հայտնում Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի. սպասվում են տեղումներ Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեց 20 տարվա ազատազրկման Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ»
Միլանում և Կորտինա դ’Ամպեցոյում ընթացող 25-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերում ավարտվեց գեղասահքի զույգերի մրցաշարը, որտեղ Հայաստանը ներկայացնում էր Կարինա Ակոպովա - Նիկիտա Ռախմանին զույգը: Երկու ծրագրերի արդյունքում Հայաստանի ներկայացուցիչները գրավեցին 14-րդ հորիզոնականը (ընդհանուր 180.66 միավոր):
Ամեն դեպքում, սա ուշագրավ, ինչ-որ տեղ պատմական եղելություն է հայկական սպորտի համար: Ձմեռային մարզաձևերում հիմնականում բացակա Հայաստանը կոնկրետ այս մարզաձևում (գեղասահք, զույգեր) ներկայանում էր առաջին անգամ: Եվ որակավորման փուլի հաղթահարումը՝ Արա Գևորգյանի «Արցախ» ստեղծագործության ելևէջների ուղեկցությամբ (66.27 միավոր), արդեն մեծ հաջողություն կարելի է համարել: Արժե ընդգծել, որ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը արժանապատվորեն ներկայացրեցին Հայաստանը:
Իսկ առաջին տեղը, չնայած կարճ ծրագրում ունեցած ձախողմանը, գրավեց Ճապոնիան ներկայացնող Ռիկու Միուրա և Ռյուիչի Կիհարա զույգը՝ գրանցելով 231.24 միավոր արդյունք:
Երկրորդ տեղը գրավեցին ու Օլիմպիադայի արծաթե մեդալներին արժանացան Վրաստանի ներկայացուցիչներ Անաստասիա ՄԵտելկինան և Լուկա Բերուլավան:
Բրոնզե պարգևի արժանացավ Գերմանիան ներկայացնող Միներվա Ֆաբիեն Խազե - Նիկիտա Վոլոդին զույգը:
Մեր մարզիկների համար ուրախանալով հանդերձ, այնուամենայնիվ նկատենք, որ այս ասպարեզում էլ մեր հարևան Վրաստանը առաջ անցավ: Վրացական սպորտի համար ձմեռային Օլիմպիական խաղերում արծաթե մեդալները, ինչ խոսք, պատմական նվաճում են: