ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը Պատերազմ Արցախում
Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Չարչյանի և Նալբանդյանի աշխատասենյակները խուզարկելու որոշումները բողոքարկվել են. փաստաբանը մանրամասներ է հայտնում Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի. սպասվում են տեղումներ Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեց 20 տարվա ազատազրկման Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ» Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը ՔՊ–ում վերջապես գտան Հռիփսիմե Հունանյանի փոխարինողին ԱԺ նախագահի պաշտոնի համար պայքարող ՔՊ–ականների թիվն ավելանում է «Ամեն գնով գտի էդ ներքին կռիսներին ու դեմոնստրատիվ ցույց տուր տեղները». Աննա Հակոբյանը՝ Փաշինյանին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժարվել է ցուցմունք տալ ՔՊ-ի 50 ընտրյալները՝ նոր քննության առաջ. ներքին պայքարը թեժանում է
ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո
ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել կիրակի օրը տեղի ունեցած «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո։ Թուրքիայից ժամանելուն պես 2018 թվականի իշխանափոխությանը շնչակտուր միացած Ռուբինյան Ռուբենին հանձնարարել են բացահայտել ընդդիմության «գաղտնի պլանը»։ Բառիս բուն իմաստով օլիգարխի «զոնտիկի» տակ հայտնված, օլիգարխ ԱԺ բերած, օլիգարխների հետ ջան-ջիգյար ու ոչ միայն ջան-ջիգյար անող իշխանության ներկայացուցիչը խոսում է ընդդիմության դաշտում մեկ կենտրոնից ղեկավարվող ինչ-որ երևակայական գործընթացի մասին։
Կոռուպցիոն հեռանկարներով հասարակությանը փորձում է վախեցնել մի իշխանություն, որը մինչև արմուկները մտել է պետական բյուջեի մեջ, ու դրանց ղեկավարած որ հիմնարկը փորփրում են՝ մի կոռուպցիոն սկանդալ պայթում է։ Օրինակ, հետաքրքիր է՝ Ռուբինյան Ռուբենը՝ Սամվել Ալեքսանյանի «զոնտիկի» տակ պատսպարվող Ավինյան Տիգրանից հետաքրքրվե՞լ է, թե ինչ եղան ԱՆԻՖ-ի միլիոնավոր դոլարները։ Կամ պետությունից հարկային արտոնություններ ստացող ընկերությունները ի՞նչ մոտիվացիայով են մուծվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը, այնպես էլ ՔՊ նախկին պատգամավոր Լենա Նազարյանի և վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի կողմից ղեկավարվող «Իմ քայլը» հիմնադրամին։ Կոռուպցիոն սկանդալների շարքը կարող ենք շատ երկար թվարկել։
Սրանք հասկացել են, որ ընդդիմության դաշտում ուժային կենտրոնների ձևավորումը անխուսափելիորեն հանգեցնելու է իրենց քաղաքական վախճանին, ուստի, տուրք տալով գեբելսյան քարոզչության լավագույն ավանդույթներին, սկսել են մարդկանց ուղեղները լվանալ տարբեր դավադրապաշտական պլաններով։
Արդեն բոլորի համար էլ պարզ է, որ հունիսի 7-ին ընտրություն պետք է կատարվի ՔՊ-ականների բերած թուրքաՀայաստանի ու հայկական Հայաստանի միջև։
ՔՊ-ին քվեարկողները պետք է հստակ գիտակցեն, որ իրենք քվեարկում են Հայաստանի հետ կապված Ալիևի պլանի օգտին։ Նրանք պետք է քաջ գիտակցեն, որ քվեարկելու են Ալիևի պահանջով սահմանադրության փոփոխության, Հայաստանում մի քանի հարյուր հազար ադրբեջանցիների բնակության, ժողովրդավարական արժեքների ոտնահարման, երկրի անվտանգային համակարգի կազմաքանդման, տնտեսության փլուզման, աղքատության խորացման ու շատ այլ անդուր երևույթների օգտին։