ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն Պատերազմ Արցախում
Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կին այսպես է անվանել արցախցիներին «Ինտերի» ղեկավարությունը խորհրդակցել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ Հայաստանի հավաքականի խաղացողին ձեռք բերելու հարցի շուրջ Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տասնյակ հատոր թուղթ և իմ գնահատմամբ զրո էական շարժ. Մանուշ Եսայան Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան 75-ամյա Կիմա տատը՝ «դարի հանցագործը», 48 ժամ է, ինչ ձերբակալված է. Ռուբեն Մելիքյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Գյումրու և Փարաքարի ԸԸՀ-ները վերահաշվարկ կատարելու և քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ չեն ստացել. ԿԸՀ Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել Գյումրու ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է (տեսանյութ) Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. Սուրենյան Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ճոճել այնքան, որ նավակը շրջվի... ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը դնում է մանդատը Գյումրիում հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության համար ՔՊ վերնախավը մինչև լուսաբաց արթուն է եղել Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար
Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ
Այսօր Գյումրիում ավագանու արահերթ ընտրություններ են։  Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի գործադիր տնօրեն Գոհար Մելոյանը մի քանի խախտումների մասին է արդեն ահազանգում։
Նշենք, որ հետ համատեղառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնը «Հայաքվե»-ի հետ դիտորդական առաքելություն է իրականացնում։
Տեսանկարահանման կարգի խախտումների արձանագրում
Մարտի 30-ին, ժամը՝ 02:20-ի շրջակայքում, տեսանկարահանող սարքերի տեսադաշտից դուրս էին՝ 31/7, 31/12, 31/45, 31/49, 31/79 տեղամասային կենտրոններում ընտրողների գրանցում իրականացնող տեխնիկական սարքավորումները:
«ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ իրականացնում է ընտրական տեղամասերից քվեարկության ընթացքի, քվեարկության արդյունքների ամփոփման գործընթացի և ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների նիստերի տեսանկարահանում և միաժամանակյա համացանցային հեռարձակում՝ ուղիղ ժամանակային ռեժիմում՝ հատուկ ստեղծված կայքի (կայքերի) միջոցով:
Հեռարձակման ժամանակ տեսագրության վրա պետք է տեսանելի լինեն իրական ժամանակը և տեղամասային կենտրոնի համարը։
Տեսանկարահանումը պետք է իրականացվի անշարժ տեսախցիկների միջոցով: Տեսախցիկների տեսադաշտում պետք է լինեն քվեատուփը, ընտրողների գրանցման, քվեարկության ծրարների ու քվեաթերթիկների հատկացման և քվեարկության արդյունքների ամփոփման գործընթացները:
Տեսանկարահանումը և համացանցային հեռարձակումը պետք է իրականացվեն սահմանված՝ քվեարկության գաղտնիության սկզբունքի պահպանմամբ:
Ի դեպ՝ 31/33, 31/55, 31/78, 31/82 տեղամասերում քվեաթերթիկները տեղադրված չէին չհրկիզվող պահարանում: Սա համարվում էր խախտում, մինչ՝ 2022 թվականի հունիսի 30-ը, երբ «Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովին հատկացված ընտրական փաստաթղթերի և այլ պարագաների պահպանման կարգը սահմանելու մասին» Կենտրոնական ընտրական հանձնաժովովի որոշման մեջ փոփոխություն կատարվեց՝ հանելով քվեաթերթիկը պահպանվող առարկաների ցանկից»։
Երեկ ԿԸՀ-ն հայտնել է, որ Քվեարկության օրը բոլոր տեղամասերից իրականացվելու է համաժամանակյա ուղիղ հեռարձակում։