«Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է
Իմ անձնական համակրանքը «Մայր Հայաստանի» կողմն է․ Արեգնազ Մանուկյան
Գյումրին պետք է մերժի «Քաղաքացիական պայմանագրին» և ունենա նոր քաղաքապետ
Մայրս գյումրեցի է: Շատ հաճախ եմ եղել Գյումրիում: Քաղաքը և՛ մանկական հիշողություններ է արթնացնում, և՛ ցավի զգացողություն: Մանկական հիշողությունը բարի է, իսկ ցավի զգացողությունը պայմանավորված է երկրաշարժով ու Գյումրու այսօրվա վիճակով:
Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրությունը հրաշալի հնարավորություն է տալիս հասնելու դրական փոփոխության: Ընդ որում՝ ոչ միայն Գյումրիում: Այդ նպատակով պետք է որևէ պարագայում չքվեարկել «Քաղաքացիական պայմանագրի» օգտին: Չքվեարկել նաև այդ ուժին կցվածների, դրածոների օգտին:
Ինչ վերաբերում է ընդդիմադիր դաշտին, ապա այստեղ ընտրության տարբերակներ կան: Գյումրեցին կարող է իր համոզմունքներով քվեն տալ որևէ մեկին: Բայց կարևորը, որ հետագայում այդ ուժերը կարողանան վեր կանգնել անձնական հավակնություններից, միավորվել ու ձևավորել նոր իշխանություն: Ամբողջ Հայաստանի ուշադրությունը Գյումրու վրա է: Այնպես որ, ձեզ տեսնենք, սիրելի՛ գյումրեցիներ:
Չեմ թաքցնում, իմ անձնական համակրանքը «Մայր Հայաստանի» կողմն է: Կարող եմ բազմաթիվ հիմնավորումներ ներկայացնել, թե ինչու, բայց չեմ անի, որպեսզի մյուսներին չվնասեմ: Պարզապես կխնդրեմ ու կոչ կանեմ գյումրեցիներին, որ ընտրեն 4-րդ քվեաթերթիկը: