Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան
ՔՊ-ի հերթական մանիպուլյացիան՝ «Իմ Գյումրի» ծրագրով՝ Գյումրիում 5 շենքերի կառուցումը վերագրում են իրենց
«168.am»-ը գրում է. «Մարտի 30-ին Գյումրիում սպասվում են արտահերթ ընտրություններ. գյումրեցիները կընտրեն իրենց նոր համայնքապետին։
Արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու են հետևյալ 9 դաշինքներն ու կուսակցությունները՝ «Հայաստանի կոմունիստական կուսակցություն», «Իմ հզոր համայնք», «Հայաստանի աշխատավորական սոցիալիստական կուսակցություն», «Ապրելու երկիր» կուսակցություն, «Մեր քաղաքը» դաշինք, կազմում՝ «Միացյալ Հայաստան» և «Հայրենիք» կուսակցությունները, «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցություն, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն, «Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինք, կազմում՝  «Ինտելեկտուալ Հայաստան», «Իմ պայքար, իմ հայրենիք» կուսակցությունները, «Եվրադաշինք», կազմում՝ «Հայաստանի եվրոպական կուսակցություն», «Հանրապետություն», «Հանուն Հանրապետության ժողովրդավարության պաշտպանների դաշինք» կուսակցությունները։
Գյումրիում այս պահին համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Սարիկ Մինասյանը։ Նա այդ պաշտոնին նշանակվեց նախորդ տարվա դեկտեմբերին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում անցկացրեց փրայմըրիզ։
Սարիկ Մինասյանը մինչ այդ եղել էր կուսակցական, 2018 թվականի հայտնի դեպքերից հետո իրեն հռչակել էր անկուսակցական, իսկ փրայմըրիզից անմիջապես հետո դարձավ ՔՊ կուսակցության անդամ։
Ամբողջ ՔՊ-ն այս պահին լծված է Սարիկ Մինասյանին ամեն կերպ Գյումրու համայնքապետ դարձնելու գործին, տեղում ակտիվ աշխատում են Գյումրու ՔՊ-ական մարզպետը, պատգամավորները, նախարարները։
Մարտի 15-ին մեկնարկած նախընտրական քարոզարշավից մեկ օր առաջ՝ մարտի 14-ին, Սարիկ Միասյանը մասնակցել էր մանկապարտեզի բացմանը, հանդիպել Արցախից բռնի տեղահանված մի քանի ընտանիքների հետ, հետո հայտարարել, թե «հատիկ առ հատիկ» բոլոր փողոցները կասֆալտապատվեն, կզբաղվի նաև փողոցային շների հարցով, այդպիսով՝ նախապատրաստվելով քարոզարշավին։
Այս պահին ՔՊ-ականներն առիթը բաց չեն թողնում իրենց վերագրել նախկինում Գյումրիում կառուցված շենքերի, մանկապարտեզների, դպրոցների և այլ շինությունների աշխատանքները, քարոզարշավը մի քիչ երկարելու դեպքում չէր բացառվում, որ ՔՊ-ականները հայտարարեին, թե Գյումրին իրենք են հիմնադրել։
Երեկ Հանրայինի եթերում, բացի Վարդան Ղուկասյանից, մյուս դաշինքների ու կուսակցությունների թեկնածուները մասնակցեցին մեծ բանավեճին, որտեղ Սարիկ Մինասյանը հայտարարեց, թե Գյումրիում 7 տարիների ընթացքում 5 շենք են կառուցել, մինչդեռ այդպես չէ։
Իրականությունն այն է, որ 2014 թվականից գործող «Իմ Գյումրի» ծրագրի շնորհիվ են այդ շենքերը կառուցվել, պարզապես շենքերի բացման ժապավենը կտրել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, ինչից հետո ՔՊ-ն քարոզում է, թե Գյումրիում «հսկայածավալ» աշխատանք է արել։
Նշենք, որ այդ ծրագիրը ստեղծվել է ամերիկյան հիմնադրամի հետ միասին՝ Ռոբերտ Օղլախչյանի գործուն աջակցությամբ։
Նախորդ տարի Գյումրիում նորակառույց հերթական շենքի բացման ժամանակ այդ մասին մանրամասն ներկայացրել է Ռոբերտ Օղլախչյանը՝ հայտարարելով, որ 70 տարեկան է և պետք է ապրի այնքան՝ մինչև տեսնի առանց տնակ Գյումրի»։