Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան
Որ ընդդիմադիր թեկնածուն ավելի շատ ձայներ ստանա ավագանու նիստում, մենք պատրաստ ենք աջակցել. Կարեն Սիմոնյան
Ես կողմնակից եմ եղել, որ ընդդիմադիր դաշտում միշտ լինի միավորում, համախմբում, որպեսզի կարողանանք իշխանազրկել ՔՊ-ին: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց Գյումրիի ընտրություններում «Մայր Հայաստան» դաշինքի ցուցակը գլխավորող, քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանի առաջարկին, որ ինքը պատրաստ է միանալ մյուս ուժերին, թե որեւէ թեկնածու իրենից շատ ձայն հավաքի, իսկ եթե ինքը ամենից շատ ձայն հավաքի, ապա միանան իրեն:
«Ես էլ եմ ժամանակին հայտարարել, որ ընդդիմադիր ճամբարում որ թեկնածուն ավելի շատ ձայներ կստանա ավագանու նիստում քաղաքապետ ընտրելիս, մենք պատրաստ ենք աջակցելու եւ յուրաքանչյուրից ակնկալում ենք, որ իրենք էլ պատրաստ են աջակցելու, եւ մենք պատրաստ ենք ստանձնելու այդ լոկոմոտիվի դերը ընդդիմադիր դաշտում, որ կարողանանք ՔՊ-ին իշխանազրկել։
Մենք այդ մերանը դառնալու խնդիրը չունենք, և ես վստահ եմ, որ քաղաքացին ուղղորդելու է նաև ամբողջ ընդդիմադիր դաշտին, որ ճիշտ կողմնորոշվի և չթողնի ընդդիմության վիժեցում, որպեսզի ՔՊ-ն վերընդդրվելու որևիցե շանս ունենա, որին ես չեմ հավատում»,-ասաց նա: Անդրադառնալով Մարտուն Գրիգորյանի և Վարդան Ղուկասյանի փոխադարձ մեղադրանքներին, Կարեն Սիմոնյանն ասաց. «Պետք է ամեն ինչ անել, որպեսզի ընդդիմությունը միավորվի և կարողանա իր բռունցքը ցույց տալ այն իշխանություններին, որոնք երկիրը տանում են կործանման, քաղաքում մթնոլորտը փոխել են ավելի վատը, փորձել են քաղաքում ցույց տալ, որ բոլորդ բոլորիդ դեմ եք, դուք էս եք, սրան եք արժանի:
Այսքան ժամանակ գյումրեցին համբերատար է եղել, և արժանի չէ, որ ՀՀ-ում լինի ամենաաղքատը: Նաև ես փորձել դատապարտել իշխանությունների ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում սերմանած այդ վատ մթնոլորտը, որ ես առաջին օրվանից ասեցի՝ չմտնեք այդ դաշտ, իրենք փորձեցին անընդհատ ապատեղեկատվություն տարածել, մասնավորապես իմ դեմ: Ես վստահ եմ, համոզված եմ, որ գյումրեցին ինձ ճանաչելով չի հավատացել նմանատիպ կեղծիքներին:
Դատապարտելի է, որ ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում փորձեցին առաջինը կոմունիստական կուսակցության հանդեպ բռնաճնշումները ցույց տալ լկտի ձևով, հետո մենք տեսանք նույնը «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության հետ, որ նորից տարան բերեցին և երեկ «Իմ քաղաքը» դաշինքի և մեր դեմ իրագործված վայրագությունները»: