Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան
Անբարո և անարժանապատիվ մանիպուլյացիա. Հակոբ Բադալյան
Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանի թելեգրամյան գրառումը.
«Հայաստանում կան նաև մարդասպաններ, գողեր, խուլիգաններ, թմրամոլներ: Դա նշանակում է, որ հայ ժողովուրդը, Հայաստանի հասարակությունը մարդասպա՞ն է, գո՞ղ է, խուլիգա՞ն է, թմրամո՞լ է: Այդ երևույթների առկայությունը մեր հանրության մեջ նշանակում է, որ հանրությունը թքած ունի առաքինությունների վրա և դրանց մասին խոսելը երեսպաշտությո՞ւն է, որ առաքինությունները Հայաստանի հանրության համար չունե՞ն արժեք ու նշանակություն: Ինչպե՞ս կվերաբերվեք որևէ մեկին, որը կասի այդպես, այդպիսի «բնույթ» ու «մասշտաբ» կտա հանրային այս կամ այն շերտի արատավորությանը, վերագրելով այն ամբողջ հանրությանը և դարձնելով հանրային հատկանիշ ու մտածողության սանդղակ:
Ըստ էության հենց նույնն է տեղի ունեցել նախօրեի բանավեճի ընթացքում Արցախում չծառայելու թեմայով: Կառավարող ուժի թեկնածուն փորձել է ընդամենը հանրային որոշակի շերտի վարքագիծ վերագրել մի ամբողջ հասարակական, ժողովրդական օրգանիզմի, ինչը ոչ միայն պրիմիտիվ մանիպուլյացիա է, այլ նաև, ըստ էության, անբարո և անարժանապատիվ մանիպուլյացիա այն հանրության հանդեպ, որի հարյուր հազարավոր որդիներ այս երեք տասնամյակի ընթացքում ծառայություն են անցել Արցախում, և այդ թվում մի հսկա մասը ոչ թե որովհետև չի ունեցել «չանցնելու» տարբերակ, այլ պարզապես չի փնտրել այդ տարբերակները»: