Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Պատերազմ Արցախում
Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան
Հորս, որդուս ձերբակալելու արդյունքում ձեզ համարելու եք արժանապատիվ գյումրեցի՞. Մարտուն Գրիգորյանը` Սարիկ Մինասյանին
«Լուրջ մտածում էիք, որ տղայիս ու հորս ձերբակալելու արդյունքում դուք ձեզ զգալու եք հպարտ, արժանապատիվ գյումրեցի՞, ու դուք համարում եք, որ սա լավ, ճիշտ պայքա՞ր էր»,- Հանրային հեռուստաընկերությամբ Գյումրիի համայնքապետի թեկնածուների մասնակցությամբ «Նախընտրական բանավեճ»-ի ժամանակ «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ, Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը հարցն ուղղեց ՔՊ կուսակցության Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Սարիկ Մինասյանին։
Նա նշեց, որ ողջ քարոզարշավի ընթացքում պահել է բոլոր նորմերը, կանոնները, հարգանքը։
Սարիկ Մինասյանն արձագանցեք. «Պարոն Գրիգորյան, ամենայն հարգանքով ձեր և ձեր ընտանիքի հանդեպ, որևէ առնչություն չունեմ, հստակ, ձեր աչքերի մեջ նայելով ասում եմ, նաև մենք ունենք ընդհանուր ընկերներ։ Մենք վաղն ընտրություններից հետո իրար աչքերի մեջ նայելու ենք։ Ես որևէ առնչություն չունեմ տվյալ դեպքի հետ, պակաս անհանգստացած չեմ։ Եթե իրավապահ մարմինների կողմից իրականացվել է որևէ խտրական վերաբերմունք ընդդիմության կամ իշխանության թևի ներկայացուցիչների հանդեպ, եթե լինեն նման ապացույցներ, ձեզ հետ համատեղ կպայքարեմ նման երևույթների դեմ։ Այդ փաստը, իրադարձությունն իրավապահ համակարգի տիրույթում է, որևէ առնչություն չունեմ»։
Մարտուն Գրիգորյանն ասաց. «Գիտեք՝ իմ ու ձեր տարբերությունը ո՞րն է։ Այն է, որ եթե ես լինեի իշխանության ներկայացուցիչ ու այս ընտրապայքարի ընթացքում եթե հանկարծ իմ իշխանական թևը, ղեկավարությունը փորձեր մեկի խաթրին կպներ այսպես անարդար, անլուրջ, ես հաստատ այն տղեն կլինեի, որ կդնեի այս ամենը կողքի, դուրս կգայի, գյումրեցուն ցույց կտայի, որ ես քաղաքի, կյանքի տղա եմ, թույլ չեմ տա ոչ մի քաղաքական խաղի մեջ ինձ ներքաշեն ու այնպես անեն, որ այս քաղաքում գլուխս կախ ման գամ։ Դուք այսօր դա պետք է կարողանայիք ապահովել։  Գիտեմ՝ ձեզ համար շատ ծանր բան է, այսօր ձեր թիմը ձեր թիկունքից շատ լուրջ հարվածեց։ Գյումրեցիներն այսօր ամեն ինչ տեսել են, լսել են»;
«Ես՝ Սարիկ Միանսյանը, իմ նախընտրական շտաբը, որևէ առնչություն չունի, մեր կողմից որևէ բողոք չի գնացել որևէ կառույց։ Եթե որևէ անարդար բան լինի, ձեր կողքին անարդարության համար պայքարող անձ եմ»։