«Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Ուղիղ․ Ով է հաղթում Գյումրիում․ կեղծիքներ և լարված իրավիճակ
Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում Պատերազմ Արցախում
Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 42.66%-ը, Փարաքարում՝ 54.97% Ուղիղ․ Ով է հաղթում Գյումրիում․ կեղծիքներ և լարված իրավիճակ Գյումրու 31/63 ընտրատեղամասում առաջատար է Վարդան Ղուկասյանը ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանից տարածված տեղեկությունը Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Փաշինյանական ռեժիմի ռեպրեսիվ օրգանները տարեց կանանց «հետևից են ընկել» Ընտրախախտումները համատարած են, պատճառն իշխանության վախն է ՔՊ-ն 3264 ձայն կեղծել է. Վարդան Ղուկասյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Ինչպես են ՔՊ-ակաները փախչում ընտրատեղամասից (տեսանյութ) «Մեր աջակիցների մեքենաները կանգնեցնում, տանում են անհայտ ուղղությամբ». Մարտուն Գրիգորյան Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում
Իշխանությունները նախկին ու ներկա անելով, երկիրը հանձնելով, տեղական ու քաղաքային իշխանություն վերցնելով միայն անձնական շահն են առաջ տարել․ Մարտուն Գրիգորյան
Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում Գյումրիի «Օլիմպիկ» կինոթատրոնի դահլիճում տեղի ունեցավ «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ, Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Մարտին Գրիգորյանի հանդիպումը ընտրողների հետ։
Բացման խոսքում Մարտուն Գրիգորյանը նախ շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության ու վերաբերմունքի համար, նշելով, որ ողջ քարոզարշավի ընթացքում որքան էլ փորձել են իր դեմ դավեր նյութել, այնուամենայնիվ ինքն ամեն ինչ արել է, որ ոչ մի լարվածության ու թշնամանքի մթնոլորտ չառաջանա։
Մարտուն Գրիգորյանը հեգնանքով ավելացրեց, որ միակ բանը, ինչը իշխանություններին հաջոցվեց բացահայտել, դա այն է, որ ինքը աշխատել է նախկին իշխանությունների օրոք, այսինքն բացահայտեցին մի բան, որն առանց իրենց բացահայտելու էլ բոլորին հայտնի էր։
«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդն իր ելույթում դիմելով իրավապահ մարմիններին հայտարարեց, որ տեղյակ է այն նյութվող դավերից, որոնց միջոցով փորձում են կանգնեցնել իրեն՝ Մարտուն Գրիգորյանին։ Միաժամանակ իշխանությանը խորհուրդ տվեց գյումրեցիներին համոզելու համար, որպեսզի իրեն ձայն չտան, ավելի ուժեղ բան գտնել, քանի որ այդ շիբինի գործը, որն իբր բացահայտել են, շատ թույլ ազդեցություն կարող է ունենալ, որովհետև ինքը դրանով զբաղվել է տարիներ շարունակ։
Մարտուն Գրիգորյանի համոզմամբ՝ իշխանությունները նախկին ու ներկա անելով, երկիրը հանձնելով, տեղական ու քաղաքային իշխանություն վերցնելով միայն անձնական շահն են առաջ տարել, բայց պետությունը դրանից ոչինչ չի շահել, իսկ գյումրեցիները թմբիրից դուրս են եկել ու այդ ամենը շատ լավ հայտնի է բոլորին։
«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդը շեշտեց, որ որքան էլ ոմանք ցանկանան Գյումրիում բախումներ հրահրել ու քաղաքին կրիմինալ անվանում կպցնել, չի ստացվի, իրենք դա թույլ չեն տա ու իր քաղաքապետ ընտրվելու պարագայում Գյումրիում համերաշխություն է լինելու։