Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում Գյումրիում արձանագրված ընտրախախտումների ամփոփ անդրադարձ (լուսանկար, տեսանյութ) Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Պատերազմ Արցախում
Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 42.66%-ը, Փարաքարում՝ 54.97% Ուղիղ․ Ով է հաղթում Գյումրիում․ կեղծիքներ և լարված իրավիճակ Գյումրու 31/63 ընտրատեղամասում առաջատար է Վարդան Ղուկասյանը ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանից տարածված տեղեկությունը Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Փաշինյանական ռեժիմի ռեպրեսիվ օրգանները տարեց կանանց «հետևից են ընկել» Ընտրախախտումները համատարած են, պատճառն իշխանության վախն է ՔՊ-ն 3264 ձայն կեղծել է. Վարդան Ղուկասյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Ինչպես են ՔՊ-ակաները փախչում ընտրատեղամասից (տեսանյութ) «Մեր աջակիցների մեքենաները կանգնեցնում, տանում են անհայտ ուղղությամբ». Մարտուն Գրիգորյան Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում Ժամը 17:00-ի դրությամբ՝ Գյումրու արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է 39181 ընտրող «Փարաքարի 14/14 և 14/16 տեղամասերը հոսանքազրկված են»․ «ՀայաՔվե» ՔՊ-ի վստահված անձը հրաժարվում է ցույց տալ իր պահած թղթերը․ վեճ տեղամասում (տեսանյութ) Անահիտ Խալաթյանը ձերբակալվել է ՀԿԿ աշխատակիցների կողմից Գյումրիի 2 ընտրատեղամասերի հարակից տարածքներում սև բերետավորներ են բերվել (տեսանյութ) Արագածոտնի մարզպետի ծառայողական մեքենան Գյումրու ՔՊ կենտրոնական շտաբի մոտ Լարված իրավիճակ՝ Սարիկ Մինասյանի թաղամասում (տեսանյութ)
Իրենց մոտ ցայտնոտ է, ցուգցվանգի մեջ են, ինչ անում են՝ իրենց դեմ է աշխատելու. Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուն՝ իշխանություններին
Վաղ առավոտից իրավապահները ներխուժել են Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի շտաբն ու համակիրների տները։
«Հասկանում եմ, որ իրենց մոտ ցայտնոտ է, ցուգցվանգի մեջ են, ինչ անում են՝ իրենց դեմ է աշխատելու»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կարեն Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք՝ հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել այն մասին, թե նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ ՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդումների հիման վրա:
«Մայր Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանն էլ հայտարարեց, թե Նիկոլ Փաշինյանի կողմից այս քայլը գնահատում են որպես քաղաքական խոչընդոտ առաջացնելու փորձ.
«Դատապարտում ենք այս խայտառակ գործողությունները։ Անչափահաս երեխաների մորը տարել են Երևան, քննչական գործողություններ են իրականացվում մեր գրասենյակում, մենք սա համարում ենք կոնկրետ քաղաքական հետապնդում»,-ասաց Անդրանիկ Թևանյանը։