Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում
ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 42.66%-ը, Փարաքարում՝ 54.97% Ուղիղ․ Ով է հաղթում Գյումրիում․ կեղծիքներ և լարված իրավիճակ Գյումրու 31/63 ընտրատեղամասում առաջատար է Վարդան Ղուկասյանը
ՄԻՊ-ն ահազանգ է ստացել, որ Գյումրու ավագանու անդամին ուժի կիրառմամբ տեղափոխել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե
Մարտի 27-ին Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեժ գծի հեռախոսահամարին ՀՀ ԱԺ պատգամավորի կողմից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ «Մայր Հայաստան» դաշինքի շտաբում խուզարկությունից հետո Գյումրու ավագանու անդամ Էմմա Գրիգորյանին ուժի կիրառմամբ տեղափոխել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե: Հայտնում են ՄԻՊ-ի գրասենյակից:
Հավելել է, որ պատգամավորներին թույլ չի տրվում մուտք գործել Հակակոռուպցիոն կոմիտե: Պաշտպանի թեժ գծին ահազանգել է նաև փաստաբան, ով ևս հայտնել է, որ խոչնդոտվում է իր մուտքը վարույթն իրականացնող մարմին՝ Էմմա Գրիգորյանին իրավաբանական օգնություն տրամադրելու նպատակով: Պաշտպանի հանձնարարությամբ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե է մեկնել արագ արձագանքման խումբ՝ տեղում բարձրացված խնդիրների մանրամասներին ծանոթանալու, ազատությունից զրկված անձի հետ առանձնազրույց ունենալու նպատակով:
Պաշտպանի աշխատակազմում ուսումնասիրվում են նաև նշված դեպքի վերաբերյալ հրապարակային նյութերը: