«Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Ուղիղ․ Ով է հաղթում Գյումրիում․ կեղծիքներ և լարված իրավիճակ
Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում Պատերազմ Արցախում
Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 42.66%-ը, Փարաքարում՝ 54.97% Ուղիղ․ Ով է հաղթում Գյումրիում․ կեղծիքներ և լարված իրավիճակ Գյումրու 31/63 ընտրատեղամասում առաջատար է Վարդան Ղուկասյանը ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանից տարածված տեղեկությունը Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ «ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Փաշինյանական ռեժիմի ռեպրեսիվ օրգանները տարեց կանանց «հետևից են ընկել» Ընտրախախտումները համատարած են, պատճառն իշխանության վախն է ՔՊ-ն 3264 ձայն կեղծել է. Վարդան Ղուկասյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Ինչպես են ՔՊ-ակաները փախչում ընտրատեղամասից (տեսանյութ) «Մեր աջակիցների մեքենաները կանգնեցնում, տանում են անհայտ ուղղությամբ». Մարտուն Գրիգորյան Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում
Սա բեսպրեդել է, իսկ Նիկոլը Գյումրիում պարտվելու է, Նիկոլը Հայաստանում պարտված է
Քաղաքական վերլուծաբան, լրագրող Էդուարդ Սարիբեկյանը նկատում է. «Գյումրիում քաղաքական բեսպրեդելը սկսվեց:
Որ Գյումրիում Նիկոլ Փաշինյանի գործերը ծայրահեղ վատ են, խլուրդին էլ է պարզ: Ակնկալելի էր, որ տարատեսակ հակաքարոզչությամբ, Երևանից ամբողջ ՔՊ վերնախավին Գյումրի գործուղելով էլ իրավիճակը փոխել հնարավոր չէր լինելու և իրավապահ մարմինների միջամտությունն անխուսափելի էր լինելու:
«Մայր Հայաստան» շարժման նախընտրական գրասենյակի վրա Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցներին ուղարկելը, ակտիվ թիմակիցների բնակարաններում խուզարկություններ անելը դրա ակնառու օրինակն է:
Հիշեցնեմ,, որ «Մայր Հայաստանը» Երևանի ավագանու ընտրություններում ամենաակտիվ հակաիշխանական կեցվածքն ուներ և հիմա էլ Երևանի ավագանիում ամենաակտիվ քաղաքական պայքարն է տանում: «Մայր Հայաստանը» Գյումրիում նույնպես ֆավորիտներից մեկն է և չի թաքցնում, որ հանրապետության երկրորդ քաղաքում Փաշինյանի իշխնության դեմ հաղթանակը պատրաստվում է տարածել նաև ամբողջ երկրում և հասնել վերջնական իշխանափոխության:
Այս գործողությունների միակ նպատակը Գյումրիի ավագանու ընտրություններում վախի և վարչական բռնաճնշումների միջոցով ամենահակաիշխանական ուժերից մեկի՝ «Մայր Հայաստան» շարժման քարոզարշավը խաթարելն է: Չի բացառվում, որ նմանատիպ գործողություններ իրականացվեն նաև մյուս ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ, որպեսզի վիժեցվեն իրական ընտրությունները և փորձեն ապահովել «իրենց ՍարիԳի» հաղթանակը:
Սա դատապարտելի և ժողովրդավարության դեմ ուղղված արարք է՝ քաղաքական բեսպրեդել:
Սա հաջողություն չի ունենալու, Նիկոլը Գյումրիում պարտվելու է, Նիկոլը Հայաստանում պարտված է»: