Իշխանությունը բոլոր արգելված գործիքները օգտագործում է իրենց անհաջող քարոզչությանը ու անհաջող թեկնածուին մրցակցային առավելություն ապահովելու համար
Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանն անդրադարձել է ոստիկանության միջոցով Գյումրիում «Մայր Հայաստան» դաշինքի ընտրապայքարը խոչընդոտելու վայրագ դրսևորմանը: Փաստաբանը գրում է. «Ինչպես և սպասելի էր, կենտրոնական իշխանությունը բոլոր արգելված գործիքները օգտագործում է իրենց անհաջող քարոզչությանը ու անհաջող թեկնածուին մրցակցային առավելություն ապահովելու համար։
Սկսվեց նրանից որ ապօրինաբար երկու ամսով հետաձգվեց Գյումրիում ընտրությունների անցկացման օրը, որպեսզի ժպ-ն հասցնի քաղաքի միջոցներով իր գովքը անի, շարունակվեց վարչական ռեսուրսի ընդլայնված կիրառումով, ընտրական օրենսգրքի բազմաթիվ խախտումներով, հիմա էլ հասել ենք քրեադատավարական գործիքակազմի օգտագործմանը։
Սրա փորձը դեռևս 2021 թվականի համապետական ընտրություններին կար, երբ ընտրությունների նախորդող օրերին լրիվ անհիմն ձերբակալվեց ու երկու օր անց առանց մեղադրանքի ազատ արձակվեց ակտիվ աշխատանք տանող շտաբներից մեկի ղեկավարը։
Հավաքում եմ գործընթացին մասնակից բոլոր պաշտոնատար անձանց տվյալները։ Խոսելու բան է լինելու հետո»։