Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին
Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ Պատերազմ Արցախում
Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Ընտրական օրենսգրքով արգելված հեռավորությամբ տեղակայված է ՔՊ-ական թեկնածուի նախընտրական շտաբը. «ՀայաՔվե». Տեսանյութ Այս պահին Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում, քաղաքապետարանի դիմաց ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացված «Չեմ ժխտում՝ եղել են մեր աջակիցները տարբեր համայնքներից»․ Նազելի Բաղդասարյան. Տեսանյութ Սարիկի ո՞ր մի ասածին հավատամ, իմ մասին սուտ խոսեց, տակից դուրս չեկավ. Արտյոմ Ղարաղազարյան Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Վարդան Ղուկասյանի եղբոր մեքենան ոստիկանները տեղափոխել են տուգանային հրապարակ. Yerkir.am Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Քվեարկության մասնակիցների թիվը՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Ահազանգ․ Ի՞նչ է կատարվում Գյումրիում այս պահին Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր «Ախուրյանցին ի՞նչ գործ ունի այստեղ քվեարկի». Միջադեպ տեղամասում Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ի՞նչ խախտումներ է արձանագրել «Անկախ դիտորդը» Գյումրիում 31/53 տեղամասի մոտ, որտեղ պետք է քվեարկի ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը, ոստիկաններ են հավաքված Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Գյումրու տեղամասերից մեկի դիմաց` 50 մետրից պակաս հեռավորությամբ, փակցված է ՔՊ թեկնածուի պաստառը. Դիտորդ (Տեսանյութ) Գտնում եմ, որ ընտրություններում որևէ ուժի առավելության դեպքում մեր համայնքում uպшնությունները շարունակվելու են.Գոռ Սարիբեկյան Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ «Մենք մի ազգ ենք ու մի բռունցք․ Մեր աջակցությունն ու սրտի ջերմությունն ենք փոխանցում հանրահավաքի վայրից՝ Արցախի մեր քույր ու եղբայրներին»․ Հայաստան-Արցախ համահայկական երիտասարդական ֆորում ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին Փարաքարում ընտրողներից մեկն ուշագնաց եղավ. Տեսանյութ Սպանություն Կոտայքի մարզում. կա մեկ զոհ, երեք վիրավոր Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ. զգուշացում Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ընտրություններ են Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ
Էսօր քաղաքապետերի 90 տոկոսի վրա գործ է հարուցված, որպեսզի մարդկանց աչքին թոզ փչեն՝ տեսեք, մենք գործ ենք անում․ Վարդան Ղուկասյան
«Ասում էին՝ գալիս ենք, որ գողոնը հետ բերենք։ Եվ էդ գողոնը եթե ուզում էիք հետ բերել, ես բարձրաձայնում եմ մշտական՝ երկրի հանքարդյունաբերությունը, որ գրված է օֆշորներում, ում է պատկանում։ Հլը մի հատ անունները տվեք, վերցրեք, դարձրեք պետական սեփականություն։ Ջուրը, որ աշխարհում ամենաթանկ բանն է՝ բենզինից, նավթից, ոսկուց, մոլիբդենից, ջուրը այսօր ում է պատկանում։ Ինչի՞, դուք չգիտե՞ք, ում է պատկանում»,- այս մասին Գյումրիում տեղի ունեցող նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ասաց նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։
Նա նաև նշեց, որ ժողովրդի սեփականությունը պետականացնելու ուղղությամբ ոչ մի մոտեցում չի ցուցաբերվում։
«Ուրեմն էսօր քաղաքապետերի 90 տոկոսի վրա գործ է հարուցված, որպեսզի մարդկանց աչքին թոզ փչեն, թե՝ տեսեք, մենք գործ ենք անում։ Ժողովուրդ, մի խոսքով, սրանց կատարած աշխատանքը բոլորիս աչքի առջև է, և բոլորս հասկանում ենք, թե ովքեր են ղեկավարում Հայաստանի Հանրապետությունը։ Բոլորդ լավ գիտեք»,- շեշտեց Ղուկասյանը։
Նախկին քաղաքապետի դիտարկմամբ՝ Գյումրիում աշխատատեղերի ստեղման և տնակային պայմաններից մարդկանց դուրս բերման ուղղությամբ այս տարիներին որևէ քայլ չի արվել։
«Ամբողջ Հայաստանի Հանրապետությունում ամենաաղքատ խավը ապրում է Շիրակի դաշտավայրում, Գյումրի քաղաքում և Գեղարքունիքում»,-նշեց նա։