Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ն պարտվելու է Գյումրիում, Նիկոլը ցնցումների մեջ է. ինչ են ասում թվերը «Մայր Հայաստանի» դեմ իրականացվող նիկոլաբարո քայլերի մասին. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով Եթե ՔՊ-ն Գյումրիում վերարտադրվի, կորցնելու ենք Սյունիքը և ողջ Հայաստանը․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Կարեն Սիմոնյանի հրատապ ասուլիսը. «Մայր Հայաստանի» թեկնածուն անդրադառնում է իշխանության կողմից վարկաբեկիչ ու ստահոդ հայտարարություններին (տեսանյութ) Երևանի վարչական շրջանների կոմունալների աշխատողներին բերում են իրենց Սարիգի հանրահավաքին (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Կարմիր, սպիտակ տեռորի ուրվականը Փաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ Հայաստանի ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը էապես կբարելավվեն. Վարդան Օսկանյան 2020թ-ից խաղաղություն է բերում, 2025թ. մարտն է` սահմանին կրակում են. Սևակ Հակոբյան ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության, և խնդրում եմ նման բան որևէ պարագայում չանել Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ այն չառգրավեն. «Հրապարակ» Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում Մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները․ ահազանգ Պետք է ընդունի իր անհաջողությունները և հրաժարական տա․ Արաս Օզբիլիս Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք, հեռացե՛ք. Սարգիս Հովսեփյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ 37-ամյա տղամարդը տանը փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Այսօր լռության օր է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրանիկ Քոչարյանին. նա մեկուսացել է Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրու ավագանու նախընտրական քարոզչության ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործման արգելքի խախտում ՔՊ-ի կողմից. Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն Տեսնում են` պարտվում են, դրա համար թիրախավորում են ինձ. Վարդան Ղուկասյան Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով «Ազգային արժեք ակումբը» կոչ է անում բոլոր գյումրեցիներին մարտի 30-ին կասեցնել մեր պետականության ազգակործան ընթացքը Tsayg TV-ի ռեպորտաժը «Մայր Հայաստանի» ամփոփիչ հանրահավաքից
Գլխավոր դատախազությանը հորդորում ենք այս հայտարարությունը դիտարկել որպես հաղորդում հանցագործության մասին՝ դրանից բխող բոլոր հետևանքներով. ՀԺՄ նախագահ
Հայտարարություն
Այսօր Ազգային ժողովում՝ իրենց համար նախատեսված օթյակում, լրագրողներն ակցիա են իրականացրել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի և լրագրողների նկատմամբ նրա լկտի պահվածքի դեմ։
Լրագրողները պաստառներ են պարզել՝ «Ասա կներես», «Անդրանիկ Քոչարյան, շուրթերդ մաքրի՛ր» գրություններով, ինչից հետո ՊՊԾ աշխատակիցները քաշքշելով հեռացրել են ակցիա իրականացնող լրագրողներին, խլել են պաստառները:
Ակցիան իրականացվում էր՝ ի պատասխան օրեր առաջ ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի՝  Yerevan Tribune լրատվական կայքի լրագրող Հռիփսիմե Ջեբեջյանին սանձարձակ բառապաշարով վիրավորելու:
Լրագրողները քաղաքական ակցիա չէին իրականացնում, չէին գոռում, Նիկոլ Փաշինյանի թիմակցի պես չէին վիրավորում որևէ մեկին, լուռ իրականացնում էին  իրենց ակցիան՝ իրենց համար իսկ այս իշխանության օրոք ապակեպատ, իրենցից մեկուսացված առանձին օթյակում:
Լրագրողները պահանջում էին հարգել իրենց աշխատանքն ու չխոչընդոտել իրենց մասնագիտական պարտականությունների իրականացմանը: ՊՊԾ աշխատակիցները որևէ իրավունք չունեին տառացիորեն հարձակվել լրագրողների վրա, բռնություն կիրառել նրանց նկատմամբ, քաշքշել ու խոչընդոտել նրանց աշխատանքին:
Ազգային ժողովի անվտանգության ապահովումն ունի հիմնարար կարևորություն, բայց լրագրողների աշխատանքի սահմանափակումները չպետք է «թաքցվեն» անվտանգության կանոնների հետևում:
Լրագրողների աշխատանքի առանձնահատկությունները պետք է բխեն բացառապես ԱԺ-ում աշխատանքների բնականոն կազմակերպման պահանջից, բայց դրանք չպետք է հանգեցնեն լրագրողների աշխատանքի խոչընդոտների:
Բավական չէ՝ անվտանգության կանոնների «հովանու ներքո» լրագրողների աշխատանքի սահմանափակումները պահպանելու համար ամենուր անվտանգության ծառայողներ են տեղակայել, նույնիսկ իրենց իրավունք են վերապահում լրագրողների ձեռքերը քաշքշել, նրանց ձեռքից պաստառներ խլել՝ իհարկե, ոչ առանց «վերևից»՝ քաղաքական ղեկավարության կողմից իջեցված հրամանի:
Հայաստանի ժուռնալիստների միությունը ևս մեկ անգամ հիշեցնում է, որ ինչպես լրագրողի մասնագիտական աշխատանքի խոչընդոտումը, այնպես էլ լիազորություններից չբխող գործողություններ կատարելիս ֆիզիկական հարկադրանքի կիրառումը քրեական պատասխանատվություն ենթադրող արարքներ են:
Գլխավոր դատախազությանը հորդորում ենք այս հայտարարությունը դիտարկել որպես հաղորդում հանցագործության մասին՝ դրանից բխող բոլոր հետևանքներով:
Ի դեպ, տեղին է հիշեցնել, որ Հայաստանում կառավարող քաղաքական ուժի՝ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համանուն ԱԺ խմբակցության լրագրող-պատգամավորները նախկին իշխանությունների օրոք իրենց լրագրողական գործունեությունն իրականացնելիս քաղաքական ակցիա էին իրականացնում Ազգային ժողովի բուն նիստերի դահլիճում՝ կառավարող մեծամասնության՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) ներկայությամբ, հանդուրժողականության մթնոլորտում, իսկ այժմ նույն այդ քաղաքական թիմը չի հանդուրժում անգամ լրագրողական օթյակում իրականացվող լուռ ակցիան:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԺՈՒՌՆԱԼԻՍՏՆԵՐԻ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՀԱԶԱՆԳ Է ՀՆՉԵՑՆՈՒՄ
Կոչով դիմում ենք նաև միջազգային լրագրողական և իրավապաշտպան կազմակերպություններին՝ Հայաստանում  իշխանությունների կողմից լրագրողների, լրատվամիջոցների նկատմամբ տեղի ունեցող սանձարձակ, լկտի վերաբերմունքի, բռնությունների, լրագրողական աշխատանքի խոչընդոտման բազմաթիվ դեպքերի, ազատ խոսքի ոտնահարման և, ամենակարևորը, երկրում ստեղծված անպատժելիության մթնոլորտի առնչությամբ: Հայաստանում իրավապահ համակարգը ծառայում է բացառապես իշխանություններին՝ քաղաքական ընդդիմախոսներին և լրագրողներին լռեցնելու համար: