Կևորկովը, Էլչիբեյը, Մութալիբովն էլ էին ասում , բայց ղարաբաղյան շարժումը կար․ Գեղամ Մանուկյան
Դեռ 21 թվականին Ստալին, Բաղիրով, Բերիա, Ավիս Նուրիջանյանն էին ասում՝ Ղարաբաղյան շարժում չպետք է լինի, հետո Սուսլովն էր ասում՝ չպետք է լինի, Գևորգովը, Էլչիբեյը, Մութալիբովը ասում էին, բայց ղարաբաղյան շարժումը կար։ Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարեց ԱԺ Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
«Ուրիշներին կրթվելու դաս տալու փոխարեն, ինքներդ կրթվեք։ Էն օրը հարցազրույցում Մինսկի խմբի ձևակերպում եք տվել, որ ՄԽ-ը ձևավորվել է Ադրբեջանի տարածքում կոնֆլիկտի լուծման համար։ Գոնե Վիքիպեդիա կարդացեք», -ասաց նա՝ դիմելով Նիկոլ Փաշինյանին։
«Հո Ղարաբաղի մասին գոռալով չի։ Այո, մենք չենք շարունակելու Ղարաբաղի շարժումը, ուզում եք թռեք վերև, ուզում եք իջեք ցած։ Էլի ասում եմ պաշտոնապես։ Դա Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնական դիրքորոշումն է։ Եթե հայ ժողովուրդը համաձայն չլինի իմ այս դիրքորոշման հետ, ես վաղը, մյուս օրը, որևէ պահի կդադարեմ լինեն ՀՀ վարչապետ»,- պատասխանեց Փաշինյանը։