Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին
Կարեն Սիմոնյանն ընտանիքի հետ է գնացել քվեարկության (տեսանյութ) Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Պատերազմ Արցախում
ՊՊԾ աշխատակիցները կոշտ մեթոդներով թույլ չեն տվել լրագրողներին ԱԺ-ում ակցիա անել
Լրագրողները Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ փորձել են լուռ ակցիա իրականացնել՝ ցուցադրելով պաստառներ՝ այդպես իրենց բողոքն արտահայտելով ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ  Քոչարյանի՝ լրագրող Հռփսիմե Ջեբեջյանի նկատմամբ դրսևորած վարքագծի դեմ։ Սակայն անվտանգության աշխատակիցները քաշքշելով նրանց՝  խլել են պաստառները։
«Լրագրողներն իրավունք չունեն Ազգային ժողովում ակցիա անել»,- ասաց անվտանգության աշխատակիցներից մեկը։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն ասաց. «Այսօր պատգամավոր կա նստած դահլիճում, ով պլակատ էր բարձրանում ԱԺ ամբիոնից, մեկիդ ասո՞ւմ էին՝  գնացեք, թևից ոլորեք։ Ոչ»։