Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով Եթե ՔՊ-ն Գյումրիում վերարտադրվի, կորցնելու ենք Սյունիքը և ողջ Հայաստանը․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Կարեն Սիմոնյանի հրատապ ասուլիսը. «Մայր Հայաստանի» թեկնածուն անդրադառնում է իշխանության կողմից վարկաբեկիչ ու ստահոդ հայտարարություններին (տեսանյութ) Երևանի վարչական շրջանների կոմունալների աշխատողներին բերում են իրենց Սարիգի հանրահավաքին (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Կարմիր, սպիտակ տեռորի ուրվականը Փաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ Հայաստանի ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը էապես կբարելավվեն. Վարդան Օսկանյան 2020թ-ից խաղաղություն է բերում, 2025թ. մարտն է` սահմանին կրակում են. Սևակ Հակոբյան ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության, և խնդրում եմ նման բան որևէ պարագայում չանել Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ այն չառգրավեն. «Հրապարակ» Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում Մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները․ ահազանգ Պետք է ընդունի իր անհաջողությունները և հրաժարական տա․ Արաս Օզբիլիս Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք, հեռացե՛ք. Սարգիս Հովսեփյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ 37-ամյա տղամարդը տանը փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Այսօր լռության օր է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրանիկ Քոչարյանին. նա մեկուսացել է Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրու ավագանու նախընտրական քարոզչության ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործման արգելքի խախտում ՔՊ-ի կողմից. Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն Տեսնում են` պարտվում են, դրա համար թիրախավորում են ինձ. Վարդան Ղուկասյան Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով «Ազգային արժեք ակումբը» կոչ է անում բոլոր գյումրեցիներին մարտի 30-ին կասեցնել մեր պետականության ազգակործան ընթացքը Tsayg TV-ի ռեպորտաժը «Մայր Հայաստանի» ամփոփիչ հանրահավաքից
Գյումրին՝ ազատ տնտեսական գոտի. Կարեն Սիմոնյանն առաջարկում է նոր հեռանկարներ քաղաքի զարգացման համար
Երեկ Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության և «Մայր Հայաստան» դաշինքի անդամներով Գյումրիում էինք՝ աջակցելու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանին։
Քաղաքում տիրող տրամադրությունները հուսադրող են․ մարդիկ մեծ հետաքրքրությամբ և ակնկալիքներով են հանդիպում մեր թեկնածուին՝ տեսնելով նոր, համապարփակ և խիստ հիմնավորված ծրագրեր ունեցող քաղաքական ուժ։
Գյումրիի մեր թիմակիցների կատարած քարոզչական աշխատանքը փաստում է, որ Կարեն Սիմոնյանի գլխավորությամբ քաղաքը կարող է ստանալ զարգացման նոր մոդել՝ դառնալով ազատ տնտեսական գոտի։ Այս մոտեցումը ոչ միայն կխթանի տեղական բիզնեսի և արտադրության զարգացումը, այլև կստեղծի նախադեպ մյուս քաղաքների համար՝ ցույց տալով, թե ինչպես կարելի է քաղաքային ինքնակառավարման արդյունավետ գործիքներով հասնել իրական արդյունքների։
Գյումրին՝ լինելով Հայաստանի երկրորդ քաղաքը, հսկայական տնտեսական և մշակութային ներուժ ունի։ Սակայն այս ներուժը երկար տարիներ մնում է չիրացված՝ համակարգային փոփոխությունների պակասի և կենտրոնական իշխանությունների անուշադրության պատճառով։ «Մայր Հայաստան» ուժը Գյումրիի զարգացման հարցում առաջարկում է հստակ ճանապարհային քարտեզ, որը հիմնված է տնտեսության ազատականացման, նոր ներդրումների ներգրավման և քաղաքային ենթակառուցվածքների վերազինման վրա։
Ազատ տնտեսական գոտու ստեղծումը ոչ միայն կբացի նոր աշխատատեղեր, այլև կստեղծի բարենպաստ պայմաններ ձեռներեցների համար, որոնք ցանկություն կունենան ներդրումներ անել Գյումրիում՝ այն դարձնելով գործարար կենտրոն։
Մենք տեսնում ենք, որ գյումրեցիները պատրաստ են փոփոխությունների և հավատում են, որ Կարեն Սիմոնյանը և «Մայր Հայաստանը» կարող են առաջնորդել քաղաքը նոր հնարավորությունների ուղով։