Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև ոստիկանական ուժերի կուտակումներ են Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին
«Մենք մի ազգ ենք ու մի բռունցք․ Մեր աջակցությունն ու սրտի ջերմությունն ենք փոխանցում հանրահավաքի վայրից՝ Արցախի մեր քույր ու եղբայրներին»․ Հայաստան-Արցախ համահայկական երիտասարդական ֆորում ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին Սպանություն Կոտայքի մարզում. կա մեկ զոհ, երեք վիրավոր Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ. զգուշացում Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ընտրություններ են Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև ոստիկանական ուժերի կուտակումներ են Այսօր Գյումրիում ավագանու արտահերթ ընտրություններ են (ուղիղ) Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Կարմիր, սպիտակ տեռորի ուրվականը Փաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ Հայաստանի ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը էապես կբարելավվեն. Վարդան Օսկանյան 2020թ-ից խաղաղություն է բերում, 2025թ. մարտն է` սահմանին կրակում են. Սևակ Հակոբյան ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության, և խնդրում եմ նման բան որևէ պարագայում չանել Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ այն չառգրավեն. «Հրապարակ» Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում Մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները․ ահազանգ Պետք է ընդունի իր անհաջողությունները և հրաժարական տա․ Արաս Օզբիլիս Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք, հեռացե՛ք. Սարգիս Հովսեփյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ 37-ամյա տղամարդը տանը փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Այսօր լռության օր է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում
Եվրադաշինքը չի կոալիցվելու որևէ քաղաքական ուժի հետ. Լևոն Բարսեղյան
«Նման բան չի լինելու, Եվրադաշինքը չի կոալիցվելու որևէ քաղաքական ուժի հետ»,-այս մասին հայտարարել է Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Եվրադաշինք»-ի կողմից որպես Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Լևոն Բարսեղյանը։
Նշենք, այս օրերին հաճախ են հնչում հայտարարություններ, որ այս ուժը սպասարկում է իշխանության շահերը, ընտրություններից հետո  կոալիցիա է կազմելու ՔՊ-ի հետ։
«Մենք համարում ենք, որ մեր ծրագիրն ամենալավն է։ Տարբեր պատճառներով որևէ քաղաքական ուժի հետ չենք կոալիցվելու։ Որևէ մեկի հետ բանակցություններ չենք վարելու, թե ձեր քվեները տվեք մեզ, մենք ձեզ պաշտոն կտանք։ Չի լինելու նմա բան։ Սա մեր վերջնական պատասխանն է բոլոր այդօրինակ հարցերին»,-ասաց նա, նշում է Panorama.am-ը (լուսանկարը՝ կայքից)։
Մեր կողմից նկատենք, որ նման հայտարարությունը, որքան էլ այն բարձր տոներով չհնչի, ոչ մի կարպ համոզիչ չէ այն շատ պարզ պատճառով, որ նշված «Եվրադաշինքը» կազմածներից «Հանրապետությունը» արդե՛ն իսկ կոալիցիայի մեջ է ՔՊ-ի հետ, Երևանի ավագանիում: Եթե հարցին հումորով մոտենանք ( ի վերջո, ընտրությունը Գյումրիում է), ապա՝ այո, իրենք ոչ մեկի հետ կոալիցիա կազմելու հարց չունեն, քանզի... արդեն իսկ կոալիցիա կազմած ունեն Փաշինյանի ու նրա ՔՊ-ի հետ: Ու վաղուց: Նույնիսկ՝ «թավիշից» առաջ: