Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով Եթե ՔՊ-ն Գյումրիում վերարտադրվի, կորցնելու ենք Սյունիքը և ողջ Հայաստանը․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Կարեն Սիմոնյանի հրատապ ասուլիսը. «Մայր Հայաստանի» թեկնածուն անդրադառնում է իշխանության կողմից վարկաբեկիչ ու ստահոդ հայտարարություններին (տեսանյութ) Երևանի վարչական շրջանների կոմունալների աշխատողներին բերում են իրենց Սարիգի հանրահավաքին (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Կարմիր, սպիտակ տեռորի ուրվականը Փաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ Հայաստանի ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը էապես կբարելավվեն. Վարդան Օսկանյան 2020թ-ից խաղաղություն է բերում, 2025թ. մարտն է` սահմանին կրակում են. Սևակ Հակոբյան ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության, և խնդրում եմ նման բան որևէ պարագայում չանել Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ այն չառգրավեն. «Հրապարակ» Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում Մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները․ ահազանգ Պետք է ընդունի իր անհաջողությունները և հրաժարական տա․ Արաս Օզբիլիս Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք, հեռացե՛ք. Սարգիս Հովսեփյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ 37-ամյա տղամարդը տանը փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Այսօր լռության օր է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրանիկ Քոչարյանին. նա մեկուսացել է Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրու ավագանու նախընտրական քարոզչության ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործման արգելքի խախտում ՔՊ-ի կողմից. Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն Տեսնում են` պարտվում են, դրա համար թիրախավորում են ինձ. Վարդան Ղուկասյան Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով «Ազգային արժեք ակումբը» կոչ է անում բոլոր գյումրեցիներին մարտի 30-ին կասեցնել մեր պետականության ազգակործան ընթացքը Tsayg TV-ի ռեպորտաժը «Մայր Հայաստանի» ամփոփիչ հանրահավաքից
Գեներալ-մայոր Արմեն Հարությունյանն արդարացվել է՝ «Հրանոթի արկերի» գործով. «Փաստինֆո»
ՀՀ ԶՈւ հրթիռային զորքերի և հրետանու վարչության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Արմեն Հարությունյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է՝ արդարացման հիմքով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է փաստաբան Հակոբ Ենոքյանից։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Հարությունյանը 2022թ ձերբակալվել, ապա կալանավորվել էր, իսկ ամիսներ անց՝ գրավի դիմաց ազատ արձակվել, այսպես կոչված, դեռևս ԱԱԾ-ում քննվող «հրանոթի արկերի» գործով։ Ըստ 2022թ․ հունիսի 17-ի ԱԱԾ հաղորդագրության՝ ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու նախկին պետ-վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արմեն Հարությունյանն իբրև 523.089.000 ՀՀ դրամին համարժեք, 1.083.000 ԱՄՆ դոլարի անորակ հրթիռներ ձեռք բերելու պայմանագիր է կնքել, ինչը պետության համար առաջացրել է նյութական ծանր հետևանքներ:
Շուրջ մեկ տարի տևած նախաքննության արդյունքում՝ 2023թ․ սեպտեմբերի 28-ին դատախազը բավարարել է քննիչի միջնորդությունը և դադարեցրել Արմեն Հարությունյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը՝ մեղսագրվող արարքն իր կողմից չկատարելու հիմքով։ Հատկանշական է, որ թեև Արմեն Հարությունյանն ավելի քան երկու ամիս կալանքի տակ է եղել, ավելին, պաշտոնապես հանրայնացվել էր նրա ձերբակալման մասին տեղեկությունը, իսկ ԱԱԾ հաղորդագրությամբ նույնիսկ, կարելի է ասել, խախտվել էր նրա անմեղության կանխավարկածը, գեներալը բարոյական փոխհատուցման հարց չի բարձրացրել։
Ի դեպ, հիշեցնենք նաև, որ Արմեն Հարությունյանը 2021թ․ փետրվարի 25-ին ԳՇ հայտնի՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջելու վերաբերյալ հայտարարության ներքո ստորագրած զինվորականներից մեկն է եղել։
Մեր մեկնաբանությունը. մեղադրանքը՝ աղմուկ-աղաղակով, արդարացումը՝ սուսուփուս: