Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին
Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ Այսօր Գյումրիում ավագանու արտահերթ ընտրություններ են (ուղիղ) Պատերազմ Արցախում
Ընտրական օրենսգրքով արգելված հեռավորությամբ տեղակայված է ՔՊ-ական թեկնածուի նախընտրական շտաբը. «ՀայաՔվե». Տեսանյութ Այս պահին Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում, քաղաքապետարանի դիմաց ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացված «Չեմ ժխտում՝ եղել են մեր աջակիցները տարբեր համայնքներից»․ Նազելի Բաղդասարյան. Տեսանյութ Սարիկի ո՞ր մի ասածին հավատամ, իմ մասին սուտ խոսեց, տակից դուրս չեկավ. Արտյոմ Ղարաղազարյան Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Վարդան Ղուկասյանի եղբոր մեքենան ոստիկանները տեղափոխել են տուգանային հրապարակ. Yerkir.am Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Քվեարկության մասնակիցների թիվը՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Ահազանգ․ Ի՞նչ է կատարվում Գյումրիում այս պահին Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր «Ախուրյանցին ի՞նչ գործ ունի այստեղ քվեարկի». Միջադեպ տեղամասում Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ի՞նչ խախտումներ է արձանագրել «Անկախ դիտորդը» Գյումրիում 31/53 տեղամասի մոտ, որտեղ պետք է քվեարկի ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը, ոստիկաններ են հավաքված Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Գյումրու տեղամասերից մեկի դիմաց` 50 մետրից պակաս հեռավորությամբ, փակցված է ՔՊ թեկնածուի պաստառը. Դիտորդ (Տեսանյութ) Գտնում եմ, որ ընտրություններում որևէ ուժի առավելության դեպքում մեր համայնքում uպшնությունները շարունակվելու են.Գոռ Սարիբեկյան Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ «Մենք մի ազգ ենք ու մի բռունցք․ Մեր աջակցությունն ու սրտի ջերմությունն ենք փոխանցում հանրահավաքի վայրից՝ Արցախի մեր քույր ու եղբայրներին»․ Հայաստան-Արցախ համահայկական երիտասարդական ֆորում ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին Փարաքարում ընտրողներից մեկն ուշագնաց եղավ. Տեսանյութ Սպանություն Կոտայքի մարզում. կա մեկ զոհ, երեք վիրավոր Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ. զգուշացում Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ընտրություններ են Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև ոստիկանական ուժերի կուտակումներ են
ՔՊ-ն դեմ քվեարկեց թոշակների բարձրացմանը
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության կողմից ներկայացաված «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մաuին նախագիծը չընդունվեց։ ՔՊ խմբակցությունը դեմ քվեարկեց. կողմ՝ 32, դեմ՝ 58, ձեռնպահ՝ 1։
Նախքան քվեարկությունը, ԱԺ « Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ասաց. «Այս հարցը մենք երեկ մանրամասն քննարկել ենք։  ԱԺ Գլխադասային  հանձնաժողովը մասնագիտական քննարկում է  արել, բոլոր հիմնավորումները բերվել են, որ կառավարության ծրագրով այն թիրախը, որ սահմանված է, մենք  շարժվում ենք դեպի այդ թիրախը, և  ընդդիմության ներկայացրած նախագիծը նույն թիրախին հասնելու  փորձ է, պարզապես օրենսդրական կարգավորմամբ։ Մենք նշել ենք, որ մենք մեր հանձնառության տերն ենք, և շարժվում ենք այդ ուղղությամբ։
Քանի որ հարցը որոշակի էմոցիոնալ կողմ ունի,  ընդդիմությունը շահարկում էր, թե իբրև ՔՊ-ն դեմ է թոշակների ավելացմանը, նշեմ, որ 2018 թվականից մինչ այսօր կառավարությունը, ըստ էության, նվազագույն թոշակներն ավելացրել է  տարեկան 380 միլիոն դոլարի չափով, այն թիրախը, որը մենք ունենք կառավարության ծրագրով, շարժվում ենք  այդ թիրախի ուղղությամբ։
Ընդդիմության ներկայացրած այս նախագիծը ինքնանպատակ է, հավատարիմ ենք մնում գլխադասային հանձնաժողովի ներկայացրած դիրքորոշմանը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու այս նախագծին»։
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն ասաց. «Բարձրացվող թոշակները ոչ միայն հեռու են իրենց իսկ տված խոստումներից, նաև Հայաստանի պետական պարտքն այս տարիներին  աճեցրել են մոտ 7 միլիարդ դոլարով, այս պայմաններում հերոսաբար ներկայացում են, թե գնում են այդ թիրախին։ Հենց նոր հայտարարվեց, որ իրենք իրենց հայտարարած թիրախին դեմ են քվեարկում։ Դեմ քվեարկելով այս այս օրենքի նախագծին, դեմ եք քվեարկում  ձեր իսկ հայտարարած թիրախին։
Ավելին՝ հենց նոր ՔՊ-ն հայտարարեց, որ հեթական անգամ դրժում է  իր խոստումները»։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ասաց. «Հայաստանի քաղաքացիներին խաբելու չափ ու սահման կա։
Քանի որ  կենսաթոշակներն ավելացվել են մի քանի հազար դրամով,  նախարարների աշխատավարձերը կրկնապատկվել են, նաև ժամանակին գաղտնի հրամանով, ՔՊ խմբակցության ղեկավարը որոշեց դնի,  բազմապատկի բոլոր թոշակառուների թիվը, բազմապատկի մի քանի հազար դրամով, ու այդպես ներկայացնի որպես  մանիպուլյացիա։ Այդպես լավ չի, այդ 7  տարվա ընթացում տված թոշակները գումարեք, ներկայացրեք ու խաբեք ժողովորդին»։