Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին
Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ Պատերազմ Արցախում
Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Ընտրական օրենսգրքով արգելված հեռավորությամբ տեղակայված է ՔՊ-ական թեկնածուի նախընտրական շտաբը. «ՀայաՔվե». Տեսանյութ Այս պահին Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում, քաղաքապետարանի դիմաց ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացված «Չեմ ժխտում՝ եղել են մեր աջակիցները տարբեր համայնքներից»․ Նազելի Բաղդասարյան. Տեսանյութ Սարիկի ո՞ր մի ասածին հավատամ, իմ մասին սուտ խոսեց, տակից դուրս չեկավ. Արտյոմ Ղարաղազարյան Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Վարդան Ղուկասյանի եղբոր մեքենան ոստիկանները տեղափոխել են տուգանային հրապարակ. Yerkir.am Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Քվեարկության մասնակիցների թիվը՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Ահազանգ․ Ի՞նչ է կատարվում Գյումրիում այս պահին Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր «Ախուրյանցին ի՞նչ գործ ունի այստեղ քվեարկի». Միջադեպ տեղամասում Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են. «Հայաքվե» Ի՞նչ խախտումներ է արձանագրել «Անկախ դիտորդը» Գյումրիում 31/53 տեղամասի մոտ, որտեղ պետք է քվեարկի ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը, ոստիկաններ են հավաքված Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ) Գյումրու տեղամասերից մեկի դիմաց` 50 մետրից պակաս հեռավորությամբ, փակցված է ՔՊ թեկնածուի պաստառը. Դիտորդ (Տեսանյութ) Գտնում եմ, որ ընտրություններում որևէ ուժի առավելության դեպքում մեր համայնքում uպшնությունները շարունակվելու են.Գոռ Սարիբեկյան Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ «Մենք մի ազգ ենք ու մի բռունցք․ Մեր աջակցությունն ու սրտի ջերմությունն ենք փոխանցում հանրահավաքի վայրից՝ Արցախի մեր քույր ու եղբայրներին»․ Հայաստան-Արցախ համահայկական երիտասարդական ֆորում ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, դա հաստատ է. Մարտուն Գրիգորյան Շառաչյուն ապտակ հասցրու Նիկոլ Փաշինյանին Փարաքարում ընտրողներից մեկն ուշագնաց եղավ. Տեսանյութ Սպանություն Կոտայքի մարզում. կա մեկ զոհ, երեք վիրավոր Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ. զգուշացում Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ընտրություններ են Գյումրիի տեղամասերում արձանագրվել է տեսանկարահանման կարգի խախտումներ. Դիտորդ
Սրբուհի Գալյանը հասել է վարչության պետերին
«Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը նշանակման օրվանից կադրային ջարդ է սկսել նախարարությունում։ Ազատել է նախարարի տեղակալներին, որոշ վարչության պետերի, ստորաբաժանումների ղեկավարների։ Մեր տեղեկություններով՝ նախկին նախարար Գրիգոր Մինասյանի կադրերից ազատվելը ոչ միայն նրա ցանկությունն է, այլեւ վերեւից իջած հրահանգ։ Անգամ չի խնայել իր համակուրսեցուն, որը Մինասյանի հետ մտերիմ է եղել: Փորձեցինք պարզել, թե քանի պաշտոնյա է հեռացել ԱՆ-ից:
Ազատվել է վերահսկողության պետը, նրա փոխարեն նշանակվել է նախկին դատախազ Արսեն Սիմոնյանը։ Ազատվել է Քրեական օրենսդրության, քրեակատարողական եւ պրոբացիայի ոլորտի քաղաքականության մշակման վարչության պետը, նշանակվել է Կլարա Գասպարյանը, Միջազգային իրավական համագործակցության վարչության պետ է նշանակվել Ռուբինա Մխիթարյանը, որը նախարարությունում բաժնի պետ է եղել։ Առհասարակ, Գալյանը կանանց հանդեպ թուլություն ունի եւ անգամ Քրեակատարողական ծառայության պետ նշանակեց կնոջ` Ծովինար Թադեւոսյանին, որին համակարգը չի ընդունում: Մեզ ասացին, որ կադրային ջարդը շարունակվելու է։ Նախարարությունից մեկնաբանություն խնդրեցինք կադրային ջարդի վերաբերյալ, պատախանեցին․
«Բոլոր կառույցներին բնորոշ, ԱՆ-ում նույնպես կադրային փոխատեղումներ եւ շարժեր են լինում: Փոփոխությունների, նշանակումների վերաբերյալ տեղեկատվությունն օպերատիվ կերպով թարմացվում է նախարարության կայքում: Այդ գործընթացները բնավ նույնական չեն «կադրային ջարդ» ձեւակերպմանը»: